Čukarički poražen u prijateljskom meču od Maribora

Foto FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su treći poraz na pripremama u Antaliji, posle Legije i Karabaga od Brđana je bolji bio i Maribor.

Čukarički

Meč u Antaliji završen je pobedom Slovenaca od 2:1.

Ispostavilo se da su ključnu razliku fudbaleri Maribora napravili u prvom poluvremenu, u ranoj fazi meča poveli su preko Vipotnika, još u šestom minutu, a prednost je duplirao veteran Iličić iz kaznenog udarca u finišu prvog poluvremena. Poraz je ublažio Stefan Tomović.

Strelci: 0:1 – Vipotnik u 6, 0:2 – Iličić iz jedanaesterca u 45, 1:2 – Tomović u 61 minutu.

Trener Dušan Kerkez izveo je sledeći sastav Čukaričkog: Belić, Stevanović (od 46. U. Miladinović), Gajić (od 46. Kovačević), Serafimović (od 46. Drezgić), Tošić (od 58. Stojanović), Sisoko (od 58. Kovač), I. Miladinović, Ovusu (od 46. Kadijević), Tomović, Adžić (od 58.Arsović), Aganspahić (od 58. Badamosi).

Za Maribor su igrali: Bergsen (od 46. Jug), Sikošek (od 46. Žnič), Antolin (od 46. Vidaković), Brnić (od 46. Šoštarič), Vatson (od 46. Karič), Milec (od 46. Gueriko), Laušić (od 46.Kruezi), Tolić (od 46. Božić), Lorber (od 46. Kronaveter), Iličić (od 46.Čuk), Vipotnik (od 36.Baturnia). Igrali su još: Sirk, Dizdarević, Tavares.

Kerkez ni na ovoj utakmici nije mogao da računa na sve igrače, izostali su kapiten Docić, zatim Vujadinović, Jankovića i Ivanović, što je otvorilo “vrata” mlađima. U prvom poluvremenu na poziciji štopera u paru sa novajlijom Gajićem igrao je sedamnaestogodišnji Serafimović, dok je na sredini terena pored Sisoka šansu dobio Igor Miladinović.

Čukarički naredni prijateljski meč na pripremama u Antaliji odigraće u sredu, 25. januara, protiv bugarskog tima CSKA 1948.