Čukaričkom nova tri boda, nula na Krovu i „Karađorđu“

Srbija - Super liga 24. jul 202223:01 > 23:05 0 komentara
FK Čukarički

U tri meča odigrana u nedelju u okviru trećeg kola Superlige Srbije, samo jedan gol.

Dueli Voždovca i Mladosti GAT i Vojvodine i Spartaka iz Subotice završeni su bez golova.

Čukarički je slavio protiv Napretka 1:0.

Čukarički je slavio drugu pobedu ove sezone u Super ligi Srbije, prvu na svom terenu, protiv Napretka. Ispostavilo se da je meč rešen u 43. minutu, i to u situaciji kad je Ivanović centrirao sa desne strane, a odbrana gostiju loše reagovala, pa je lopta odsela u mreži Kruševljana – 1:0.

Posle početnog ispitivanja snaga Čukarički je imao prvu šansu u desetom minutu, Badamosi je šutirao iz prve sa 20 metara, ali preko gola Napretka. Slično je sa nešto veće udaljenosti ponovio Tošić koji minut kasnije, sa istim ishodom. Upravo su ova dvojica igrača kreirala šansu u 15. minutu, Tošić je centrirao, a Badamosi u padu glavom šutirao, pored gola Petrića.

Probao je sa 20 metara i Docić u 17. minutu, Petrić je uz dosta muka uspeo da izboksuje loptu i da otkloni opasnost. Osam minuta kasnije Docić je maestralno proigrao Ivanovića, koji je primio loptu, ali je potom loše šutirao sa sedam metara, iskos asa leve strane. U 29. minutu odlična prilika za Čukarički, Tomović se izborio za poziciju i šutirao sa 17 metara, Petrić je kratko odbio loptu, a potom je Badamosi uputio povratni pas ka Kovaču, ali je lopta posle njegovog udarca završila preko gola Kruševljana.

Napredak je prvi put ozbiljnije zapretio u 34. minutu, Srđan Jovanović je pokušao lukavim udarcem da prevari Mićovića, koji je izbio loptu u korner. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Brđani su imali u 40. minutu, Docić je još jednom sjajno centrirao, a Vujadinović je glavom šutirao zamalo pored gola Petrića.

I kad su se tome najmanje nadali, domaći su poveli. Ivanović je u 43. minutu centrirao sa desne strane, lopta je prevarila neodlučnog golmana Petrića i odsela u njegovoj mreži – 1:0. Na startu drugog poluvremena odlična prilika za nekadašnjeg prvotimca Čukaričkog, a sada Napretka Mićina, ali je Mićović njegov udarac sa 15 metara odbranio.

Posle kornera i lošije intervencije odbrane Brđana Bolha je šutirao, zamalo pored gola Čukaričkog. Uzvratili su Brđani u 55. minutu, Lukić je poveo napad, kombinovali su potom Ivanović i Kovač, ovaj drugi je šutirao sa 15 metara, bio je zamalo neprecizan. Samo minut kasnije Ovusu je pobegao odbrani Kruševljana, ali mu je Petrić odbranio zicer.

Odmah potom, Docić je odlično ubacio loptu iz kornera, a Tošić glavom sa pet metara šutirao zamalo preko gola gostiju. Na isteku prvog sata igre Badamosi je iz prve prigrao Ovusua, koji je takođe iz prve šutirao sa 17 metara, ali ipak preslabo za Petrića. Samo dva minuta kasnije posle faula na Badamosiju Docić je iskosa sa leve strane šutirao direktno iz slobodnog udarca, a Čečarić je požrtvovano glavom izbio loptu gotovo sa gol-linije.

Malo je nedostajalo koji minut kasnije da posle centaršuta Miladina Stevanovića Jovanović savlada svog golmana, ali je Petrić uspeo da spreči autogol. Usledio je mirniji deo igre, sve do 84. minuta, kad su Kruševljani imali vrlo dobru priliku, Pantić je šutirao sa 18 metara, ali je Mićović fantastično odbranio.