Čuki pobeda u derbiju kola donela drugo mesto na tabeli

Srbija - Super liga 11. sep 202221:06 0 komentara
FK Čukarički, FK Vojvodina
FK Čukarički

Čukarički je slavio u derbiju 11. kola Super lige Srbije protiv Vojvodine – 2:0, a trećim vezanim trijumfom Brđani su skočili na drugo mesto na tabeli, iza vodeće Crvene zevzde. Ponovo je igrač odluke bio Mohamed Badamosi, najbolji strelac Čukaričkog. Reprezentativac Gambije pogađao je u 23. i 29. minutu meča, na asistencije Ivanovića i Docića.

Dve sjajne prilike imao je Čukarički u 15. minutu, obe preko mladog Petkovića, koji je na ovom meču bio starter umesto suspendovanog Mijailovića. Vezista Brđana je najpre oštro ubacio loptu sa desne strane, odbrana Vojvodine reagovala je i izbila loptu ispred Badamosija. U nastavku akcije Petković je sa gotovo istog mesta još jednom oštro centrirao, za koji delić sekunde Ivanović je zakasnio da loptu sprovede sa tri metra u tada već praznu mrežu.

I narednu šansu za Čukarički namestio je Petković, povukao je napad sa svoje polovine, između dvojice igrača Novosađana uposlio je Ovusua, koji je driblingom izbacio čuvara, šutirao je, ali je potom izblokiran, pa je Carević uspeo da uhvati loptu. U 23. minutu Čukarički je poveo. Ovusu je osvojio loptu duboko na svojoj polovini terena, dodao je do Puškarića, ovaj je odmah prosledio ka Badamosiju. Gambijac je razmenio dupli pas sa Ivanovićem, koji mu je asistirao, a najbolji strelac Brđana nastavio je golgetersku seriju, lako ubacivši loptu u mrežu – 1:0.

Dao je vodeći gol krila domaćinu, pa je posle dobre akcije u 29. minutu Ivanović zahvatio volej sa 18 metara, lopta je na putu ka golu pogodila jednog igrača Vojvodine i otišla u korner. Ipak, posle sjajnog ubacivanja iz ugla Docića Badamosi je glavom još jednom poslao loptu u mrežu novosadskog tima – 2:0.

Samo minut kasnije fantastična akcija Brđana, Ovusu je još jednom usposlio raspoloženog Badamosija, koji je lako umakao protivničkoj odbrani, mogao je i da šutira, ali je želeo da bude nesebičan, poslao je loptu ka Ivanoviću, a Traore je nekako uspeo da spreči gol. Posle dužeg vremena Vojvodina je imala šansu da se vrati u meč u 43. minutu, jedna lopta srećno se odbila do Nikolića, koji je zahvatio volej, ciljao je suprotni ugao Belićevog gola, ali je bio zamalo neprecizan.

U 55. minutu vrlo bitan detalj meča, Miletić koji je na terenu bio od starta drugog poluvremena, zbog grubog starta na Badamosiju, dobio je drugi žuti karton, posle samo deset minuta u igri morao je van igre. Pet minuta kasnije izvršio je trostruku izmenu šef struke Novosađana Rastavac, umesto Milosavljevića, Nemanje Nikolića i Malbašića na teren je poslao Miletića, Zukića i Čumića.

Dobru priliku u 65. minutu imao je Petković, posle odličnog dodavanja Ovusua, šutirao je iz prve, ali nije baš najbolje zahvatio loptu, pa je Carević uspeo da odbrani. U finišu meča znatno je opao ritam, Čukarički nije srljao, Novosađani sa igračem manje bili su uglavnom bezopasni, pa promene rezultata nije bilo.