Dan kad su zakazali najbolji strelci Superlige Srbije

Srbija - Super liga 11. dec. 202018:38 > 12. dec. 2020 0:461 komentar
Superliga TSC Bačka Topola Radnik
Foto FK TSC Bačka Topola

U petak u prvom terminu odigrane su tri utakmice 18. kola Superlige, najveće iznenađenje dogodilo se u Senti gde je Radnik kao gost pobedio TSC 3:1.

Ekipa iz Bačke Topole svoje utakmice kao domaćin već drugu sezonu igra u susednoj Senti i prošle godine je kao debitant bila hit Superlige, pošto nije izgubila niti jedan meč na svom terenu, ali sad je evo vezala drugi uzastopni poraz kao domaćin, ukupno četvrti od početka sezone.

Počelo je dobro po TSC, poveo je u 39. minutu golom 19-godišnjeg Damjana Dostanića (letos stigao iz slavnog Ajaksa iz Amsterdama) i rešio prvo poluvreme u svoju korist.

Međutim, u drugom poluvremenu usledio je potpun preokret. Surduličani su golovima Nemanje Subotića u 50. i Vuka Mitoševića u 69. minutu okrenuli rezultat, a onda u završnici meča imali priliku da preko prvog strelca tima Milana Makarića potvrde pobedu.

Nije tada Makarić uspeo da nadmudri golmana TSC-a Nenada Filipovića, pa su u poslednjih nekoliko minuta domaći fudbaleri potpuno krenuli u juriš. Ipak, prošle sezone najbolji strelci Superlige i TSC-a ovog puta nisu bili precizni. Najpre u 89. minutu Vladimir Silađi, onda i minut kasnije Nenad Lukić. Obojica su promašili.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade usledila je (nova) kazna. Balaž je u želji da izbaci loptu iz peterca napucao Milana Makarića, koji je dočekao da stavi tačku na ovaj duel – 1:3.

Ukuliko se njemu pripiše pogodak, a trebalo bi, biće to Makarićev 12-ti gol u ligi čime će povećati prednost na čelu Liste strelaca.

Iza njega je sa devet golova ostao pomenuti Nenad Lukić, kao i Lazar Tufegdžić iz subotičkog Spartaka.

Manje golova, ali dosta uzbuđenja bilo je i na druge dve utakmice igrane u istom terminu. Proleter je na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu savladao Inđiju sa 1:0 golom Milana Mirosavljeva u 78.minutu, dok u Lučanima nije bilo pogodaka u duelu između Metalca i kruševačkog Napretka.

U petak je na programu i meč između Čukaričkog i Javora.

Proleter je sa nova tri boda napredovao na tabeli Superlige. Ubedljivo vodi Crvena zvezda sa 47 bodova, drugi je Partizan 38, treća Vojvodina 36, četvrti pomenuti Proleter 32.

Slede: Spartak 30, Čukarički 29, Voždovac i Radnik po 27, Mladost Lučani 26, Metalac 25, Radnički Niš 24, TSC 21, Javor i Inđija po 18, Napredak i Novi Pazar po 17, Zlatibor 15, Rad 13, Bačka Palanka i Mačva po 11 bodova.