Debi Bukarija, Lučić u 87. sprečio poraz Zvezde od Domžala

Srbija - Super liga 27. jun 202220:554 komentara
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je odigrala nerešeno u drugom prijateljskom meču u Sloveniji, protiv ekipe Domžala – 1:1.

Crvena zvezda je odigrala nerešeno protiv Domžala – 1:1, u prijateljskom susretu u Ljubljani.Kao i protiv Brava pre nekoliko dana, crveno-beli su bolji bili u finišu, ovoga puta je to bilo dovoljno samo za remi, Lučić je u 87. minutu na asistenciju Srnića sprečio Slovence da stignu do trijumfa. Prethodno je Domžale u vođstvo doveo Durdov u 29. minutu.

Šef struke crveno-belih odlučio je da meč počne sa trenutno najjačim sastavom, sa Kangom i Kangvom kao tandemom u veznom redu, kao i debitantom Bukarijem.

Crvena zvezda je imala kolosalnu priliku za vođstvo, ali centarfor Beograđana nije uspeo da zatrese mrežu rivala. Mogao je to da učini i Bukari, no njegov šut golman Mulalić je odbranio. Iako je rano za konačan sud, upravo je debitant u crveno-belom bio jedan od najzapaženijih u pvom poluvremenu, mogao bi da predstavlja veliko osveženje u redovima šampiona Srbije.

Domžale je povelo u 29. minutu, kad je Durdov glavom savladao Borjana. Lopta je u tom momentu preskočila Dragovića, a čuvar mreže crveno-belih bio je nemoćan. Beograđani su imali dosta zamerki na sudiju prilikom te akcije, ukazivali su na prethodni prekršaj nad Erakovićem, ali se Ilenič nije oglašavao.

Bila je Zvezda bolji rival do poluvremena, ali bez konkretnih šansi, nedostajala je bolja igra u završnici. Menjao je dosta Stanković u nastavku, očigledno da je rezultat bio u drugom planu, ali želje nije nedostajalo.

Pićini, Katai i Kangva se nisu snašli pred golom Domžala, a mogli su da donesu izjednačenje. Odmah posle te prilike promenio je Stanković još devet fudbalera. Odličnu priliku u 75. minutu imao je Sanogo posle centršuta Bena iz slobodnog udarca, bio je za malo bio neprecizan.

Ipak, u 87. minutu prelepa akcija crveno-belih. Povratnik na teren Veljko Nikolić je proigrao Srnića, ovaj je mogao i da šutira, ali se odlučio za povratni pas ka Lučiću, koji je lako pogodio mrežu Domžala sa sedam metara – 1:1.