Derbi rešen za pola sata, Partizan rutinski sa Vojvodinom

Starsport

Novosađani odigrali ispod nivoa ekipe koja se bori za izlaza u Evropu, Partizan se oporavio od šokantne eliminacije iz Kupa Srbije.

Trebalo je to da bude derbi kola, ali Partizan je lakše od očekivanog došao do vrednog trijumfa protiv Vojvodine u Beogradu – 4:1. Crno-beli su iskoristili sve slabosti novosadskog tima, a u Humskoj ih je bilo u velikom broju.

Čini se da je ekipa Gordana Petrića brzo prebolela šokantnu eliminaciju u prvom kolu Kupa Srbije od Radničkog u Sremskoj Mitrovici. Protiv Vojvodine je uglavnom sve funkcionisalo po željama stručnog štaba crno-belih, ali su imali i obilatu pomoć u ovom susretu izuzetno slabih Novosađana.

Videlo se koliko je reprezentativac Izraela Natho nedostajao crno-belima. Već u 16. minutu defanzivna linija ekipa Milana Rastavca očajno je reagovala, golman Carević je stigao da ispuca loptu samo do Natha, koji je iz prve šutirao i lako ubacio loptu u mrežu – 1:0.

Samo sedam minuta kasnije još jedna kardinalna greška Novosađana. Jeličić nije stigao da obori Rikarda van šesnaesterca, dileme nije bilo, sudija Mitić pokazao je na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je upravo Natho.

U 27. minutu još jedna neobjašnjiva greška Vojvodine. Ovoga puta Jeličić je neoprezno startovao na Filipovića, dobio je drugi žuti karton i iskuljčenje. U situaciji kad je imala dva gola zaostatka i igrača manje, Vojvodina je i defivitivno bila nemoćna protiv Partizana.

Crno-beli su u nastavku meča rutinski odradili posao. Doduše, najpre im je poništen pogodak Markovića, štoper Partizana bio je u ofsajdu, što je potom potvrdila i VAR tehnologija.

Ipak, Natho se nije u drugom poluvremenu zaustavio na dva gola. U 61. minutu Izraelac je asistirao Filipoviću, koji je još jednom savladao Carevića. Petrić je u poslednjih pola sata šansu pružio i debitantu u crno-belom Andriji Pavloviću, koji je imao i sjajnu priliku, ali je tada crnogorski golman u dresu Vojvodine odlično odbranio.

Novosađani su uspeli da postignu počasni pogodak iz slobodnog udarca, učinio je to Uroš Nikolić, Popović je u toj situaciji bio nemoćan. Ipak, dva minuta kasnije još jedna katastrofalna greška Vojvodine, Baždar je ukrao loptu Traoreu i potom se i sam upisao u listu strelaca.