Đorđević prekinuo crnu seriju protiv svojih

FK Vojvodina Slavoljub Đorđević Uroš Kabić
Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine posle dva meča bez pobede konačno su osvojili tri boda u Superligi. Slavili su u Surdulici protiv Radnika 2:0. Metalac je u Gornjem Milanovcu bio bolji od Kolubare 3:1.

Ova pobeda Novosađana u prvom redu važna je za trenera Slavoljuba Đorđevića, koji je malo malo pod ozbiljnim udarima javnosti. I uspeo je da obezbedi sebi mir, bar na nedelju dana i to baš protiv bivšeg kluba.

Vojvodinaje sav posao završila u prvih pola sata, pošto je tada postigla oba gola. I to u razmaku od pet minuta. Simić je u 26. minutu otvorio bravu, a Bastajić je u 31. praktično zatvorio utakmicu. Ovom pobedom Vojvodina se probila na peto mesto sa 12 bodova, pet manje od TSC, ali uz utakmicu manje. Radnik je 10. sa devet bodova.

Metalac je posle tri utakmice u kojima je osvojio samo bod uspeo da dođe do pobede. Savladana je u Gornjem Milanovcu Kolubara 3:1. Dva gola je postigao Cvetković, a Krajišnik je u 77. minutu postavio konačan rezultat. Kolubara je došla do izjednačenja 1:1 preko Đenića, ali je na kraju ipak ostala bez bodova. Metalac je 12. sa osam bodova, dok je Kolubara deveta sa dva boda više.