Festival evrogolova u Milanovcu za remi Metalca i Napretka

Srbija - Super liga 19. mar 202121:04 > 20. mar 2021 0:49 0 komentara
FK Napredak
FK Napredak

Fudbaleri Metalca i Napretka odigrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Uzbudljiva i neizvesna utakmica u Gornjem Milanovcu završena je najrealnijim rezultatom. Domaći tim je poveo, gosti iz Kruševca preokrenuli, da bi igrači Metalca vrlo brzo izjednačili za konačnih – 2:2.

Vodeći gol na meču već u sedmom minutu postigao je fantastičnim udarcem iz velike udaljenosti Ljubiša Pecenj za vođstvo Milanovčana. Međutim, samo četiri minuta kasnije izjednačio je debitantskim golom Nenad Ivanić.

Imao je domaći tim više od igre i u nastavku meča, ali pre svih prvi strelac Aleksandar Katanić nije uspeo da savlada odličnog golmana Kruševljana Miloša Ostojića.

Gosti su se uglavnom orijentisali na kontranapade i u finišu meča Saša Marjanović je iz dobre pozicije pogodio stativu. Nedugo posle toga, u 85. minutu Milan Spremo je iz velike udaljenosti izveo slobodan udarac i postigao efektan gol za vođstvo Napretka. Istina, ovaj pogodak ide i na dušu domaćeg golmana Dušana Puletića.

Međutim, nije prošao ni minut, a ekipa Žarka Lazetića je izjednačila. Snalažljiva reakcija Stefana Cvetkovića iz okreta za – 2:2.

Smatram da je to realan rezultat. jesmo mi poveli 2:1, ali nismo umeli da sačuvamo tu prednost. Metalac je pokazao da je odličan tim, jedino ih je Zvezda ovde pobedila„, rekao je posle meča iskusni trener Napretka Milan Đuričić.

Nakon ovog meča Metalac je ostao na desetom mestu sa 38 bodova koliko ima i niški Radnički na devetom. Napretak je i dalje prvi ispod crte na 15. mestu sa 29 bodova.