Furiozno: Zvezda Kolubari spakovala šest golova za poluvreme

Srbija - Super liga 16. okt 202117:51 > 18:00 7 komentara
Mirko Ivanić
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde došli su do lake pobede na startu 13. kola Superlige Srbije – izabranici Dejana Stankovića slavili su rezultatom 7:1 (6:0) na gostovanju u Lazarevcu protiv Kolubare.

Superliga Srbije:

Posle ovog trijumfa Zvezda je opet na dva boda zaostatka u odnosu na lidera na tabeli Partizan – osvojili su 29 bodova u prvih 11 kola. Kolubara je 12. sa 13 bodova.

Gosti su do vođstva stigli već u devetom minutu preko Aleksandra Dragovića i najavili potpunu katastrofu Lazarevčana u prvih 45 minuta. Sedam minuta kasnije El Fardu Ben je duplirao prednost prvaka, a u 19. minutu bilo je 3:0 – Mirko Ivanić je postigao lep pogodak.

Do odlaska na odmor Zvezda je još triput uspela da matira golmana domaćih Dejana Stanivukovića, a dva gola je postigao Milan Pavkov, dok je Ivanić još jednom uspeo da zatrese mrežu u 44. minutu za nestvarnih 6:0 na poluvremenu za tim iz Ljutice Bogdana.

Treba naglasiti da je prvak Srbije u prvom poluvremenu mogao i do sedmog gola, ali je penal pri rezultatu 4:0 promašio Gelor Kanga.

Na poluvremenu je Stanković, svestan toga da je meč lišen bilo kakve rezultatske neizvesnosti, napravio četvorostruku izmenu – iz igre su izašli Ivanić, Dragović, Ben i Pavkov, a šansu su dobili Petrović, Pankov, Nikolić i mladi Marko Lazetić. U 61. minutu izvršio je trener srpskog šampiona i poslednju izmenu – umesto Gelora Kange u igru je ušao Aleksa Vukanović.

U 87. minutu domaći dolaze do jedinog pogotka preko Bogdana Mladenovića, a konačnih i ogromnih 7:1 postavlja 17-godišnji Marko Lazetić. To je bio prvi pogodak za mladog napadača u seniorskom timu Crvene zvezde.

Naredni meč Zvezda igra narednog četvrtka u Danskoj protiv Mitjilenda u okviru grupne faze Lige Evrope, a dva dana posle toga u Superligi Srbije crveno-beli će dočakti niški Radnički. Kolubara narednog vikenda gostuje ekipi Mladosti u Lučanima.