Generalka pred Zvezdu: Vojvodina remizirala sa Makabijem

FK Vojvodina Makabi
Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 0:0 sa izraelskom ekipom Makabi iz Netanje u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone.

Povezane vesti

Meč je igran u Novom Sadu pred nekoliko stotina navijača.

Novi trener novosadske „stare dame“ Slavoljub Đorđević suprotstavio je Izraelcima sledeći sastav:

Vojvodina: Vukliš – Bjeković (od 65. Cucin), Kovačević (od 88. Kovačević), Stevanović, Devetak (od 71. Stojsavljević) – Busnić (od 65. Miletić), Maksimović (od 55. Topić) – Novevski (od 55. Zukić), Čović (od 63. Bastajić), Simić – Mrkaić (od 58. Kabić).

Najbolju šansu za Vojvodinu u prvom poluvremenu imao je Veljko Simić u 15. minutu, našao se u izglednoj poziciji, ali je bio neprecizan.

U drugih 45 minuta najbolju priliku imao je Kabić, ali je sa nekih 18 metara šutirao je direktno u golmana Makabija.

Vojvodina je pripremni period završila sa skorom od po dve pobede i dva remija i jednim porazom.

U prvom kolu Superlige u petak 16. jula Novosađani gostiju šampionu Crvenoj  zvezdi.