Ivanić, Ben, Krstović: Zvezda slavila u Subotici

Srbija - Super liga 31. jul. 202120:515 komentara
Crvena zvezda, Nenad Milijaš
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su drugu pobedu u sezoni u Superligi Srbije na gostovanju Spartaku u Subotici.

Crvena zvezda slavila je protiv Spartaka rezultatom 3:1. Strelci za Crvenu zvezdu bili su Ivanić i Ben, Pankov je postigao autogol.

Za početak, Dejan Stanković je malo iznenadio sastavom jer je Milan Borjan ostao na klupi. Razlog je umor i šansa prvom golmanu da se malo odmori pred napornu sledeću nedelju.

Ofanzivno je počela Crvena zvezda i to joj je donelo vođstvo već u petom minutu. Mnogo prostora je ostalo Mirku Ivaniću na oko 20 metara od gola, šutirao je Ivanić iz prve i zatresao mrežu.

Pretila je Zvezda u nastavku da bi u 25. minutu usledio šok i autigol Radovana Pavkova koji je doneo Spartaku izjednačenje. Srećković je uputio loptu u kazneni prostor, a Pankov je u želji da ukloni opasnost matirao mladog golmana Gordića.

Gosti iz Beograda ponovo su poveli u 39. minutu. Strelac je bio El Fardu Ben, ali je njegovo slavlje prekinula podignuta zastavica pomoćnog sudije koji je signalizirao ofsajd.

VAR je ispravio ovu odluku i Zvezda je imala 2:1.

Imala su oba tima po jednu dobru šansu na početku drugog poluvremena, a Spartak je do novog izjednačenja umalo došao još jednim autogolom. Ovoga puta nespretan je bio Nenad Krstičić ali je neko od njegovih saigrača skinuo loptu praktično sa linije.

Aleksandar Katai imao je dve sjajne prilike u finišu meča, ali promene rezultata nije bilo sve do prvog minuta nadoknade. Katai je sjajno povukao loptu, ostavio je za Nikolu Krstovića koji je šalje u mrežu za konačnih 3:1.

Za tim Dejana Stankovića ovo je druga pobeda u sezoni. Crveno-beli sada imaju sedam bodova, a sledeće subote na stadion „Rajko Mitić“ dolazi Napredak.

Spartak ne zna za pobedu od početka sezone koju je otvorio remijem i sada vezao dva poraza. U četvrtom kolu Subotičane očekuje gostovanje u Lučanima.