Milojević čuvao Bačku, Ivanić i Falčineli doneli pobedu Zvezdi

Domaće lige - Fudbal 13. dec 202018:55 > 20:24 2 komentara
FK Crvena zvezda
Reuters/Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su šestu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu, pošto su u 18. kolu savladali Bačku 2:0.

Izabranici Dejana Stankovića igrali su napadački od samog starta, u potpunosti su kontrolisali situaciju na terenu stadiona ‘Rajko Mitić’, a početkom drugog poluvremena su konačno slomili otpor gostiju. Otpor Bačke trajao je prvih 45 minuta, kada se na golu istakao Aleksa Milojević, ali je već u prvom minutu drugog poluvremena Mirko Ivanić doneo prednost domaćima. Konačni rezultat postavio je Dijego Falčineli.

Od početka je Zvezda napadala, pa je u uvodnim momentima viđeno nekoliko dobrih prilika. U 17. minutu je Ben centrirao, lopta je zakačila Rađena, a onda udarila u stativu.

Crveno-beli su stvarali šanse i u nastavku. U 41. minutu je Felčineli pogodio prečku. Uspela je Bačka da odoli do kraja poluvremena, pa je na pauzi bilo 0:0.

Već početkom drugog dela utakmice Zvezda je povela. Strelac u 46. minutu igre bio je Mirko Ivanić, koji je pokupio odbijenu loptu posle šuta Bena.

U 55. minutu je bilo 2:0. Pošto je Milojević odbranio šut Rodića, Falčineli je smestio loptu u mrežu.

Opao je tempo igre u završnici, crveno-beli su sigurno priveli posao kraju.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 50 bodova, dok je Bačka na pretposlednjem 19. mestu sa 11.