Iz 2 u 1 u Novom Sadu: Vojvodina prekinula niz bez pobede

Veljko Simić
Veljko Simić, Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Fudbaleri Vojvodine posle preokreta pobedili su kragujevački Radnički 3:1 u 14. kolu Superlige Srbije.

Lale su na „Karađorđu“ prekinule seriju od tri meča bez trijumfa (dva remija i poraz) i sa 20 bodova na deobi su četvrtog mesta sa TSC iz Bačke Topole, Voždovcem i Napretkom.

Kragujevčani su u Novom Sadu upisali treći uzastopni neuspeh, odnosno sedmi u sezoni, i sa 14 bodova dele 11. poziciju sa Mladosti iz Lučana.

Veljko Trifunovič je u 34. minutu doneo prednost gostima i sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. Ipak, nastavak utakmice protekao je u dominaciji Lala.

Miljan Vukadinović je trećim golom u sezoni izjednačio već u 48. minutu, a četiri minuta kasnije Veljko Simić je doneo prednost Novosađanima.

Iskusni napadač Nemanja Čović je pogotkom u 69. minutu iz penala overio trijumf svog tima.

Vojvodina u sledećem kolu gostuje gradskom rivalu Proleteru, a Kragujevčani dočekuju Crvenu zvezdu.

Partizan je lider šampionata Srbije sa 37 bodova, crveno-beli imaju 29 dva meča manje, dok je Čukarički treći sa 25.