Kapiten Veljko Nikolić zahvalan na poverenju

Fudbal 25. jan 202119:21 > 20:34 0 komentara
Veljko Nikolić Crvena zvezda
Foto FK Crvena zvezda

Mladi Veljko Nikolić (21) će utakmicu protiv ruske Ufe osim po pobedi pamtiti i po kapitenskoj traci koja se prvi put našla na njegovoj ruci od kad igra za prvi tim Crvene zvezde.

Druga utakmica i druga pobeda fudbalera Crvene zvezde na pripremama u Antaliji. Nakon ubedljivog trijumfa nad poljskim Slaskom (4:0) savladana je i ruska ekipa UFA (1:0) pogotkom Nemanje Milunovića u 15. minutu.

Strelac jedinog gola pohvalio je Bena za odličan centaršut i istakao da je za njegov gol zaslužan tim.

Nije prvi put da Ben dobro asistirta. Pridajemo dosta pažnje prekidima i centaršutevima. Sve ruske ekipe igraju tvrdo, u bloku, tako je i UFA danas igrala i jako je teško proći kroz sredinu”, rekao je Nemanja Milunović i dodao:

Zadovljni smo novom pobedom, trudimo se da u svaki meč uđemo kao da je takmičarski iako rezultat na pripremama nije prioritet. Raduje nas da smo svi zdravi i da su svi igrači u stroju“.

Crvena zvezda

Veljko Nikolić je zaigrao u drugom poluvremenu sa kapitenskom trakom na ruci, prvi put od kad igra za senirski tim crveno-belih.

Ponosan sam na činjenicu da su mi saigrači ukazali poverenje i omogućili da baš ja budem taj koji će nositi kapitensku traku na ovom meču. Zahvalio bih im se na tome i nadam se da ću ukazano poverenje opravdati u narednim mečevima”, rekao je 21-godišnji Veljko Nikolić i istakao da je Zvezda dobro igrala kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu:

Hvatanje zaleta za Milan

Protivnik je bio težak, čestitao bih saigračima, ali i ekipi Ufe na prikazanom. Iako je rezultat u drugom planu, znači nam što smo upisali još jednu pobedu. Polako hvatamo zalet za prvenstvo i izuzetno bitnu utakmicu koju nas očekuje protiv Milana”.

Trener Dejan Stanković je protiv Ufe prliku dao sledećim igračima: Borjan (od 66. Popović), Gajić (od 66. Srnić), Milunović (od 46. Pankov), Degenek (od 81. Stanković), Rodić (od 66. Eraković), Sanogo (od 46. Petrović), Ivanić (od 74. Odada), Kanga (od 46. Nikolić), Ben (od 66. Vukanović), Gavrić (od 81. Krstović), Falćineli (od 66. Pavkov).

Crveno-beli će u Turskoj (Antaliji) ostati do 1. februara. Nakon pobeda nad Slaskom (4:0) I Ufom (1:0), odigraće još dve prijateljske utakmice – protiv Maribora (28. januar) i Šahtjora (31. januar).

Milošević: Prekidi važno oružje

Jedan od pomoćnika u stručnom štabu Dejana Stankovića – Nebojša Milošević, bio je i više nego zadovoljan pobedom protiv Ufe.

Kao što to obično bila u ovom delu priprema, odigrali smo utakmicu u punom trenažnom procesu. Već ulazimo u kumulativni zamor, što znači da se ne pripremamo u fizičkom smislu za utakmicu, već je to deo procesa, čiju kompenzaciju očekujemo kasnije.  Za protivnika smo imali kvalitetnu, čvrstu i defanzivno stabilnu ekipu koja je u specifičnoj formaciji. Imaju dobar defanzivni blok, ali smo uspeli da kvalitetno rešavamo sve i da utičemo na to da nas protivnik ne ugrozi ozbiljno. Može se reći da smo ih neutralisali”, istakao je Nebojša Milošević.

Nebojša Milošević Crvena zvezda

Zadovoljan je Milošević zbog pogotka iz prekida, jer je to segment igre koji se detaljno obrađuje na treninzima našeg tima.

Prekid je veoma važan u savremenom fudbalu, jer praktično 30 do 40 posto golova dolazi iz takvih situacija. Protivnici nas skautiraju, ali se trudimo da budemo razvorsni. Ben i Nikolić su danas odlično centrirali, mislim da smo mogli još neki gol da damo posle prekida, ali trudićemo se da napredujemo. Imali smo problem sa umorom, ali iz lepe akcije smo postigli gol. Svi igrači su dobili adekvatnu minutažu, na kratko smo pogledali neke bitne parametre i zadovoljni smo, pogotovo kad se uzme u obzir jučerašnji dan i to da smo imali dva naporna treninga”, zaključio je Milošević.