Katai gasio požar, golčina Krstičića, Zvezda bolja od TSC

Srbija - Super liga 21. avg. 202121:026 komentara
Nenad Krstičić
FK Crvena zvezda

Aktuelni šampion Crvena zvezda savladala je na stadionu Rajko Mitić lidera TSC 3:1 u derbiju šestog kola Superlige.

Ne odustaje Dejan Stanković od rotacija, ali ponovo su stvar morali da vade prvotimci, koji su bili predviđeni za odmor između dva evropska izazova. Crveno-beli su se mučili u prvom poluvremenu, dok su na klupi bili Aleksandar Katai, Milan Rodić i Gejlor Kanga. Došli su do gola u 16. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda strelca Strahinje Erakovića, koji je na ovoj utakmici igrao levog beka. Odluku pomoćnog sudije potvrdio je VAR.

Do vođstva dolaze gosti u 25. minutu kada je Zec iskoristio lošu reakciju celokupne Zvezdine odbrane. Ipak, da ne ode domaćin sa rezultatskim minusom pobrinuo se Nenad Krstičić koji je uhvatio sjajan volej sa oko 16 metara i postigao prelep gol.

Na početku drugog poluvremena umesto indisponiranih Pankova i Veljka Nikolića ušli su Rodić i Katai. Rezultat se video već u 51. minutu kada je čuveni El Magiko prosuo malo svoje magije i doveo Zvezdu u vođstvo. Do kraja meča pobedu je golom u 78. minutu potvrdio sve bolji Ben.

Zvezda je sada poravnata sa TSC na tabeli sa po 13 bodova, ali uz utakmicu manje.