Konačno poraz Rada, slavlje Napretka u Senti

Srbija - Super liga 29. apr. 202116:44 > 16:541 komentar
Napredak
TSC

Nastavlja se izuzetno interesantna borba za opstanak u Superligi Srbije. Rad je posle niza pobeda poražen u Gornjem Milanovcu od Metalca, a Napredak je zabeležio pobedu na gostovanju TSC.

Posle četiri uzastopne pobede Rad je izgubio i to prilično lako u gostima od Metalca. Slavio je domaćin 3:0, a golove su postigli Cvetković dva i Mbongu. Metalac se popeo na sedmu poziciju sa 48 bodova i sada ima šest više od Rada, koji je posle ovog kola ponovo pao u zonu ispadanja.

povezano

Građevinare je preskočio niški Radnički, koji je kod kuće zabeležio pobedu nad Inđijom 2:0. Strelci su bili Trifunović i Đuričin. Sada Radnički na 13. mestu ima 43 boda, jedan više od Rada i isti broj bodova kao i 14. Proleter, koji tek igra utakmicu sa Partizanom.

Na ovaj način Radnički je prekinuo niz od šest utakmica bez pobede, ali svoju seriju nastavio je Napredak. I to onu pobedničku. Vezali su Kruševljani i petu pobedu i to u gostima protiv TSC. I to posle preokreta. Poveo je domaćin golom Milićevića, a preokret Kruševljanima u drugom poluvremenu doneo je Bačanin sa dva gola i Melunović. Napredak je skočio na 11. mesto sa 44 boda, svega dva više od zone ispadanja. TSC je šesti sa 49.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Javor u gostima protiv Spartaka u Subotici golovima Ilića i Lukovića, a u 84. minutu Rušević je promašio penal. Javor je bodovno poravnat sa Napretkom, tako da nas u poslednja četiri kola očekuje izuzetno zanimljiva borba za opstanak pošto se za izbegavanja dva mesta koja vode u niži rang, a koja trenutno zauzimaju Rad sa 42 i Novi Pazar sa 39, konkuriše još pet ekipa Javor, Napredak, Voždovac, Radnički i Prleter a najviše bodova imaju Javor, Napredak i Voždovac po 44 boda, a Radnički i Proleter imaju po 43.

U preostalom susretu Radnik je u gostima savladao prežaljenu Mačvu 5:0.