Kragujevčani poraženi od Rijeke, meč obeležio sudar glavama

Instagram/FK Radnički 1923

U poslednjoj, ujedno i najjačoj proveri na pripremama u Sloveniji, fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca poraženi su od hrvatskog prvoligaša Rijeke sa minimalnih 0:1.

Superliga Srbije

Trenutak odluke dogodio se u trećem minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu, kada je Hrvoje Vučkić uspeo da kazni jednu nesmotrenost igrača srpskog tima.

Kako su javili hrvatski mediji, utakmicu je obeležio i težak sudar glavama Galešića i Maksimovića. Došlo je prekida utakmice, a oba igrača morala su biti odvezena kolima hitne pomoći.

Dejan Joksimović izveo je sledeći tim: Leković, Ivanović, Cvetinović, N. Kovačević, Janković, Stoiljković, Milisavljević, Krajišnik, Tomić, Mirić, Maksimović. U nastavku su priliku dobili: Raičević, Tomović, Miličić, Varjačić, Blagojević, M. Vidović, S. Kovačević, Brnović, S. Kovačević, Kur, Jovanović i Ubiparip.

Kragujevački superligaš je ciklus od tri pripremne utakmice u Sloveniji okončao sa učinkom od dve pobede i jednog poraza, uz gol razliku 4:1.

Sledi povratak u Kragujevac, a potom i generalna provera protiv crnogorskog prvoligaša OFK Petrovca na otvaranju novog fudbalskog kompleksa u Donjoj Trnavi 1. jula.

U utorak su igrala još četiri srpska superligaša. U međusobnom duelu između Mladosti i Voždovca uspešniji su bili Lučanci, pobedili su sa 2:1.

I novosadska Mladost GAT zabeležila je pobedu protiv nikšićke Sutjeske. Gol odluke postigao je Mile Savković u 11. minutu.

I Javor je bio bolji od crnogorskog predstavnika. Ivanjičani su savladali ekipu Dečića sa 3:2 (2:0).