Lučanci se osvetili Nišlijama, pobede Vojvodine i TSC

Srbija - Super liga 2. apr 202119:04 > 03. apr 2021 0:09 0 komentara
Mihajlo Banjac TSC Bačka Topola
Foto TSC Bačka Topola

Mladost je ubedljivo pobedila Radnički 4:1, TSC je bio bolji od Proletera 2:0, Vojvodina od Novog Pazara 1:0, dok su Voždovac i Mačva igrali nerešeno 0:0 u prvim utakmicama 29. kola Superlige Srbije.

Novi Pazar je odlično igrao u prvih 45 minuta na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu, ali je u nastavku meča ekipa Nenada Lalatovića bila bolja i na kraju stigla do sva tri boda: Vojvodina – Novi Pazar 1:0.

Gol odluke postigao je „rezervista“ Momčilo Mrkajić u 67. minutu posle odličnog centaršuta Nikole Andrića, ali i slabije intervencije golmana gostiju Marka Drobnjaka.

Vojvodina je ovom pobedom zadržala treće mesto sa pet bodova više u odnosu na Čukarički, koji svoj meč 29. kola igra kasnije u toku dana protiv subotičkog Spartaka.

FK Vojvodina
Foto FK Vojvodina

Mladost pobedila posle osam posnih mečeva

Mladost iz Lučana je prekinula neugodan niz protiv Radničkog iz Niša. U prethodnih osam utakmica četiri puta su slavile Nišlije i isto toliko puta je bilo nerešeno. Ali sad su Lučanci sve to naplatili sa ubedljivih – 4:1.

Moglo je da bude čak i ubedljvije da su Saša Jovanović i Milan Bojović bili efikasinji. Upravo je Bojović „probio led“ i u 62. minutu prvi matirao golmana gostiju Ristića. Isti igrač je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca duplirao vođstvo u 71. minutu, da bi samo tri minuta kasnije nedostižnih 3:0 doneo Lazar Jovanović. Isti igrač je na asistenciju Saše Jovanovića postigao i četvrti gol u 83. minutu. Prethodno su gosti stigli do utešnog pogotka preko Veljka Trifunovića, šutirao je sa preko 20 metara, uz slabiju intervenciju domaćeg golmana Milovića.

TSC Bačka Topola Proleter Novi Sad sudija Novica Angelovski

Lukić osigurao pobedu TSC

TSC je teško došao do bodova u Senti protiv Proletera iako je već od petog minuta imao igrača više. Crveni karton dobio je fudbaler gostiju Bojan Kovačević pošto je opsovao sudiju Novicu Angelovskog.

Vodeći gol za domaći tim postigao je Mihajlo Banjac u 33. minutu, ali gosti iz Novog Sada se nisu predavali i sa igračem manje stvorili dosta problema ekipi bivšeg selektora Mladena Krstajića. Tek u pretposlednjem minutu najbolji strelac TSC Nenad Lukić nadmudrio je odbranu Proletera i postavi konačan rezultat – 2:0.

Na tržnom centru Stadion nije bilo pobednika niti golova u duelu između Voždovca i Mačve. Domaći Zmajevi su imali više od igre, ali su Šapčani odoleli osvojili bod.

Rezultati i strelci 29. kola Superlige Srbije.

Vojvodina – Novi Pazar 1:0 (Mrkajić 67)

TSC – Proleter 2:0 (Banjac 33 Lukić 89)

Mladost Lučani – Radnički Niš 3:1 (Bojović 62, 71, Jovanović 74,85 – Trifunović 83)

Voždovac – Mačva 0:0

Kasnije u toku dana igraju Čukarički – Spartak. U subotu se sastaju Inđija – Rad (15), Radnik Surdulica – Zlatibor (15), Javor – Bačka Palanka (15), Napredak – Crvena zvezda (17) i Partizan – Metalac (19).

Tabela: Crvena zvezda 80, Partizan 71, Vojvodina 60, Čukarički 55, TSC 45, Spartak 44, Radnik 42, Proleter 42, Radnički Niš 38, Metalac 38, Voždovac 37, Mladost 36, Javor 33, Novi Pazar 33, Rad 30, Napredak 29, Inđija 26, Zlatibor 21, Mačva 21, Bačka Palanka 15.