Lučanci slavili u 89. minutu, u Subotici bez pobednika

Starsport

U prvim nedeljnim mečevima šestog kola Super lige bilo je golova i u Lučanima i u Subotici, posebno uzbudljivo bilo je u finišu obe utakmice.

Spartak i Javor su odlično počeli sezonu, zbog toga se u njihovom međusobnom okršaju očekivao dobar fudbal. I tako je bilo, u duelu na Gradskom stadionu u Subotici bilo je golova, ali ne i pobednika – 2:2.

Povezano

Dva puta su domaći vodili, prvi put kad je pogodio Srećković u 13. minutu. Prednost su Subotičani imali svega devet minuta, izjednačio je Gigić.

Spartak je ponovo napao i to mu se vrlo brzo isplatilo, u 30. minutu Todoroski je doneo drugo vođstvo svom timu. Ipak, hrabri Ivanjičani se nisu predavali, i drugi put su stigli do izjednačenja, ovoga puta posle gola Eliomara u 67. minutu.

U 85. minutu su se radovali domaći, ali se ispostavilo da je Srećković bio u ofsajdu, pa je posle intervencije iz VAR sobe pogodak poništen.

Vrlo zanimljivo bilo je i u Lučanima, gde je domaći slavio veliku pobedu u derbiju donjeg dela tabele protiv Radnika – 3:2. Meč je rešen u finišu, u 89. minutu rezervista Vesnić je razgalio domaće navijače, kad je posle dodavanja Bojovića sa 17 metara neodbranjivo šutirao.

Surduličani su poveli protiv Mladosti kad je pogodio Nedeljković u 26. minutu, ali je domaćin preokrenuo golovima Bojovića iz jedanaesterca u 31. i Gordića u 53. minutu.

Činilo se da u Lučanima neće biti pobednika, posebno kad je Dunđersi postigao autogol u 86. minutu. Ali, tri minuta kasnije Vesnić je doneo prvi ovosezonski trijumf Mladosti.