Minimalac Partizana u Ivanjici

Srbija - Super liga 17. feb 202114:56 > 14:56 0 komentara
FK Partizan

Nastavio je Partizan seriju pobeda u Superligi Srbiji. Do desetog vezanog trijumfa crno-beli su stigli u Ivanjici, gde su minimalnim rezultatom savladali Javor 1:0.

Strelac odlučujućeg dola bio je levi bek Slobodan Urošević, koji se sjajno snašao u šesnaesteru domaće ekipe i posle karambola poslao loptu u mrežu. Partizan je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu. Imali su crno-beli i prečku posle šuta Natha, odličnu priliku propustio je i Asano.

U drugom poluvremenu stvari su se iznivelisale. Trener Javora Bondžulić izvršio je tri izmene, a domaći su bili mnogo agresivniji. Mladi Jović je imao sjajnu šansu za Partizan u 55. minutu, ali je Lazović sjajno intervenisao. Samo pet minuta kasnije Ibrahim Tanko je na drugoj strani mogao da izjednači. Zicer sa pet metara mu je odbranio Vladimir Stojković.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i Partizan je odneo sva tri boda u Beograd. Crno –beli sada imaju 53 boda, šest manje i meč više od Crvene zvezde. Javor je na 13. mestu sa 25 bodova.

U drugom meču popodnevnog programa Inđija je savladala Mladost iz Lučana 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 65. minutu kada je Dimitrov bio precizan sa bele tačke. Ovom pobedom Inđija je pobegla iz zone ispadanja. Sada su na 14. mestu sa 22 boda. Lučani su 11. sa 27 poena.