Nadoknada 10 minuta, Spartak u 90+4. iz penala do pobede

FK Spartak Subotica Ufa
Foto FK Spartak Subotica

Fudbaleri Spartaka pobedili su Napredak na svom terenu rezultatom 3:2 u šestom kolu Superlige Srbije. Tri boda domaćinu doneo je Lazar Tufegdžić golom iz penala u 90+4. minutu, i to pošto je prethodno ispuštena prednost od 2:0.

Pogocima 18-godišnjeg Srđana Hristića u 32. i 41. minutu Golubovi su stekli veliku zalihu na poluvremenu i činilo se da će rutinski upisati drugi trijumf u sezoni.

Ipak, u drugom delu igre Kruševljani su uspostavili potpunu dominaciju. Najpre su preko Stefana Jovanovića smanjili zaostatak u 60, da bi deset minuta kasnije golom Saše Marjanovića poravnali rezultat.

Zbog korišćenja VAR provere u nekoliko navrata, meč na severu Srbije produžen je za čak 10 minuta. U četvrtom minutu nadoknade golman Vasiljević je nesmotrenom reakcijom napravio jedanaesterac iz kojeg je Tufegdžić doneo tri poena Spartaku.

Subotičani sa osam bodova zauzimaju deveto mesto. Napredak je šesti sa jednim više.