Napredak hita ka opstanku, važni bodovi za Pazar

Napredak
TSC

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su Bačku na strani 1:0 u 35. kolu Superlige Srbije. Trijumfe su upisali Radnik protiv Spartaka, Napredak protiv Čukaričkog i lučanka Mladost protiv Voždovca, dok je meč Javor - Proleter završen bez pobednika.

Važnu pobedu Pazarcima u borbi za opstanak u eliti doneo je Aganspahić u sedmom minutu.

Novi Pazar zauzima 15. mesto sa 42 boda. Bačka je poslednja sa 20. i odavno je izgubila šanse za ostanak.

Radnik je kao domaćin slavio protiv subotičkog Spartaka sa 2:0. Oba gola dao je Milan Makarić, koji se učvrstio na prvom mestu liste strelaca sa 25 pogodaka.

Napadač Surduličana je u 85. pogodio iz penala za vođstvo, pre nego što je u 90+6. postavio konačan rezultat.

Radnik je peti na tabeli sa 55 bodova. Spartak je deveti sa 47.

Napredak je pogotkom Miloševa u 90+1. minutu savladao Čukarički sa 1:0 i upisao šestu uzastopnu pobedu. Kruševljani su 10. sa 47 poena, dok je Čukar treća sa 68.

Mladost Lučani su slavili nad Voždovcem sa 1:0, a jedini strelac bio je Šatara u 45+1.

Lučani su šesti na tabeli sa 51 bodom. Zmajevima pripada 12. pozicija sa 44.

Javor i Proleter remizirali su rezultatom 1:1. Domaći su poveli preko Ilića u 21. minutu, a gosti osvojili bod zahvaljujući Kneževiću u 51.

Javor je 11. na tabeli sa 45 bodova. Proleter je 13. sa 44.