Napredak golom sa 60 metara iz 2 u 1

Srbija - Super liga 14. avg 202121:03 > 21:17 0 komentara
FK Napredak FK Radnički 1923 Kragujevac
Foto Sport Klub/Ivan Jočić

Fudbaleri Napretka došli su i do treće pobede ove sezone u Superligi, pošto su posle velike borbe i preokreta savladali lučansku Mladost 2:1.

U Kruševcu je viđena veoma interesantna utakmica, u kojoj su se obe ekipe grčevito borile da dođu do tri boda. Poveli su gosti u smiraju prvog dela, pošto je Jojić zatresao mrežu domaćina.

Ipak, Napredak je relativno brzo u drugom poluvremenu došao do izjednačenja. Gol je u 56. minutu postigao Mršić. Napadalo se na obe strane, jurio taj drugi pogodak koji bi mogao da donese sva tri boda. Do njega je došao domaćin preko Marjanovića u 76. minutu, posle sjajnog udarca sa više od pola terena. Iako je Mladost napadala do kraja kako bi osvojila makar bod, nije uspela da dođe do gola i na kraju je ostala praznih šaka.

Napredak je četvrti sa devet bodova, jednim manje od Crvene zvezde, tri od Partizana i četiri od lidera TSC, ali uz utakmicu više u odnosu na večite. Mladost je na poslednjem mestu još bez ijednog boda.