Nedelja u znaku domaćina – pet mečeva i pet pobeda

FK Metalac/Miroslav Jelisavčić

Nedeljno popodne, na superligaškim terenima, obeležili su domaći timovi - na pet mečeva 26. kola upisali su isti broj pobeda.

Vojvodina je rutinski stigla do trijumfa protiv Javora – 2:0. Pobednik je bio poznat već posle prvih pola sata, Miodrag Gemović u devetom i Dejan Zukić u 30. minutu obezbedili su Novosađanima tri boda. Ekipa Nenada Lalatovića napadala je i u nastavku, Ivanjičani nisu stvorili ozbiljniju priliku tokom meča.

Istovetnim rezultatom (2:0), niški Radnički je obezbedio tri boda u duelu sa TSC-om. Štoper Žarko Marković, po tradiciji, ponovo se upisao u listu strelaca, mreža superligaša iz Bačke Topole zatresla se posle 502 minuta. Pobedu Nišlija overio je sjajni ofanzivac Nenad Gavrić, početkom drugog poluvremena.

Burno je bilo u Novom Pazaru, domaći tim stigao je posle preokreta do trijumfa nad Spartak Ždrepčevom krvi (2:1). Odlučio je sjajan pogodak Miloša Mijića, iz slobodnog udarca, u 64. minutu. Subotičani su do prednosti stigli preko Nikole Srećkovića, u 16. minutu, uzvatio je Almir Aganspahić u 26. Ekipa Davora Berbera preuzela je potom inicijativu, napadala i napokon stigla do tri dragocena boda, sredinom drugog poluvremena.

Ne da se ni Metalac – sa 2:1 pobedio je Voždovac. Desni bek Jovan Vlalukin doveo je ekipu iz Gornjeg Milanovca do prednosti, nedugo posle odmora, izjednačio je mlađani Dragan Stoisavljević u 59, da bi konačan rezultat potpisao Igor Maksimović u 72. minutu. „Zmajevi“ su finiš dočekali sa desetoricom, zbog drugog žutog kartona, isključen je Rašid Obuobi.

Malo iznenađenje je pobeda Mačve nad Proleterom (3:1). Šapčani su imali glavnu reč svih 90 minuta. Ortiz (29), Knežević (45) i Ćirković (90) obezbedili su tri boda crveno-crnima sa Save, na suprotnoj strani precizan je bio Tomović u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Spartak je ostao peti sa 43 boda, Proleter na sedmom mestu ima 39. TSC (38), Radnički (37), Metalac (36) i Voždovac (33) rasporedili su se od osmog do jedanaestog mesta. Novi Pazar, sa 30 bodova, zauzima trinaesto mesto, Javor je sa jednim manje plasiran poziciju niže. Mačva se približila ekipama sa minimalnim šansama u borbi za opstanak, trenutko je pretposlednja sa 20 bodova.