„Neka Lazetić dobro zapamti šta znači dati gol za Zvezdu“

Dejan Stanković
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Kolubaru u Lazarevcu sa 7:1 u okviru 13. kola Superlige Srbije. Fudbaleri šampiona su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika postigavši šest golova, a posle duela utiske je izneo trener crveno-belih Dejan Stanković, koji je posebno čestitao 17-godišnjem Marku Lazetiću na prvom postignutom golu u seniorskoj konkurenciji.

Zvezda je u Lazarevcu slavila rezultatom 7:1 (6:0) i približila se lideru na tabeli Partizanu na samo dva boda zaostatka.

Povezano:

Izgleda mnogo dobro kada otvoriš utakmicu na vreme i, za razliku od drugih utakmica, ovde je svaki šut ulazio u gol, osim penala koji smo promašili. Čestitam momcima na odnosu, od prvog minuta do poluvremena. Stvarno, dati šest golova za 45 minuta je velika stvar i odgovornost za dres koji nose. Uspeli smo da rotiramo i da već na startu drugog poluvremena odmorimo momke, damo drugima šansu, igračima koji nisu imali minutažu. Čestitam mladom Marku Lazetiću na debitantskom golu, neka zapamti dobro šta znači dati gol za Zvezdu i neka to nosi kroz karijeru. Svim momcima za odnos prema igri desetka, teren je bio zaista težak. Hteli smo Aleksandru Kataiju da damo minute, ali kada smo videli kakva je situacija sa terenom, nisam želeo da se upustim u rizik. Čestitke Zvezdi i idemo dalje“, rekao je mladi trener.

Govorio je trener crveno-belih o meču koji očekuje Zvezdu u četvrtak u Danskoj protiv Mitjilenda u okviru grupne faze Lige Evrope.

Svi zajedno moramo da budemo koncentrisani, čeka nas veoma teška utakmica protiv nezgodnog protivnika, snažnog, jakog, direktnog, brzog i uigranog. Međutim, imamo i mi naše adute, nećemo se sigurno sklanjati i bežati. Što bi rekli ‘Bežati nećemo, plena se ne odričemo.’ Uspeli smo da odmorimo igrače koji će igrati i oni će biti spremni sigurno“, zaključio je Dejan Stanković.

Naredni meč Zvezda igra narednog četvrtka u Danskoj protiv Mitjilenda u okviru grupne faze Lige Evrope, a dva dana posle toga u Superligi Srbije crveno-beli će dočakti niški Radnički.