Ninković doneo veliki bod Proleteru u borbi za opstanak

Čukarički, Proleter
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Proletera i Čukaričkog igrali su u Novom Sadu nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Povezane vesti

Gosti iz Beograda bili su favoriti pre meč što su i potvrdili igrom u prvom poluvremenu. Stvorili su nekoliko dobrih prilika (Rakonjac pogodio prečku) pre nego što je Senegalac Ibrahima Endiaje u 43. minutu savladao golmana Proletera Petrića nakon odlične akcije Rakonjca i asistencije Lukića.

Domaći tim je izjednačio u 68. minutu. Tek što je ušao u igru gol je u prvom kontaktu sa loptom postigao bivši fudbaler Partizana i nekadašnji mladi srpski reprezentativac Nikola Ninković. Asistirao mu je takođe rezervni igrač David Dunđerski, nakon akcije sa Tomovićem.

Proleter je uspeo da osvoji tek drugi bod u poslednjih sedam superligaških utakmica i predstoji mu velika borba za opstanak u elitnom srpskom rangu. Kolo pre kraja regulanog dela nalazi se na trećem mestu otpozadi.

S druge strane, tim Saše Ilića čvrsto drži treću poziciju na tabeli bez velikih mogućnosti da napreduje niti nazaduje na tabeli.

U poslednjem kolu sledećeg vikenda i jedne i druge čekaju zanimljivi gradski dueli: Čukarički na Banovom brdu dočekuje Partizan, dok će Proleter na stadionu „Karađorđe“ biti gost protiv komšija Vojvodine.