Nišlije, Pazar i Zmajevi opstali, Rad i Javor u drugoj ligi!

Srbija - Super liga 19. maj 202120:25 > 20:29 6 komentara
fk radnički niš/fb

Posle kompletiranog poslednjeg, 38. kola Superlige Srbije, deo elite su ostali niški Radnički, Novi Pazar i Voždovac, dok su u drugi rang ispali Rad i Javor.

Niški Radnički je ubedljivom pobedom protiv prežaljene Bačke na svom terenu (5:1) opstao u eliti. Nišlije sezonu završavaju na 13. poziciji sa 49 bodova, a Bačka na poslednjoj sa 16.

Povezane vesti

Najveće zasluge za slavlje Radničkog idu Nenadu Gavriću, strelcu tri pogotka. Nekadašnji igrač Crvene zvezde tresao je mrežu Vojvođana u 11, 19. i 33. minutu. Gol je u međuvremenu postigao i Mitrović, u 13. minutu, da bi Kovačević u 82. iz penala postavio konačan rezultat. Jedini pogodak za goste dao je Ratković u 20. minutu.

Deo elite i u narednoj sezoni biće Novi Pazar, posle trijumfa kod kuće protiv Napretka rezultatom 2:1. Pazarci su 12. sa 49 bodova, dok je Napretak 11. sa 50.

Hadžibulić je doveo Pazar do prednosti u 24. minutu, da bi Sise u 57. povisio prednost. Dramu u finišu vratio je Milunović golom u 85. minutu, ali do kraja nije bilo promene rezultata.

Ispadanje u drugi rang izbegao je Voždovac remijem bez golova sa Javorom na svom stadionu u direktnom duelu za opstanak. Naruku Zmajevima išao je nerešeni ishod u Subotici između Spartaka i Rada (1:1), posle kojeg Javor i Rad ispadaju iz Superlige.

Voždovac kao prvi iznad crte ima 48 bodova, koliko i petnaestoplasirani Rad, ali bolji međusobni skor. Javor je 16. sa 46.

Rad je u Subotici propustio veliku priliku da trijumfuje i sačuva superligaški status. Tragičar je Andrija Kaluđerović, koji u 79. nije realizovao jedanaesterac. Prethodno je Spartak poveo preko Tufegdžića sa bele tačke u 11, a izjednačenje Građevinarima doneo je Sarić u 28. Bod nedovoljan za opstanak…

U meču koji nije imao rezultatski značaj, Proleter je dobio Vojvodinu u novosadskom derbiju sa 2:0. Voša prvenstvo završava na četvrtom mestu sa 71 bodom, a Proleter na osmom sa 53.