Nova pobeda Voše, Novi Pazar presekao niz bez trijumfa

Srbija - Super liga 12. dec 202015:55 0 komentara
Printscreen

U prva četiri subotnja duela 18. kola Superlige pobede su upisali Vojvodina, Novi Pazar, Radnički i Rad koji su bili bolji od Spartaka, Metalca, Zlatibora i Mačve.

Fudbaleri Vojvodine upisali su na gostovanju Spartaku u Subotici 12. pobedu u sezoni i do trijumfa došli minimalnim rezultatom 1:0.

Tri boda ekipi Nenada Lalatovića doneo je jedinim golom na utakmici Miodrag Gemović u 50. minutu.

Vojvodina nakon 18 odigranih utakmica ima 39 bodova, Spartak ima devet manje. U nardenom kolu Vojvodina će dočekati Proleter, a Spartak gostuje Radu.

Novi Pazar je na svom terenu savladao Metalac, takođe minimalnim rezultatom. Novi Pazar je tako prekinuo niz od pet mečeva bez pobede.

Odlučujući gol na ovoj utakmici postigao je Almir Aganspahić u 47. minutu.

Novi Pazar sada ima 20 bodova, Metalac pet više. U 19. kolu Novi Pazar gostuje Napretku, a Metalcu u goste dolazi Crvena zvezda.

Radnički je u nadoknadi vremena savladao Zlatibor u Nišu rezultatom 2:1.

Domaći su poveli preko Petra Đuričkovića u 38. minutu, a Zlatiboru je izjednačenje doneo pogodak Ifeta Dakovića iz 47. minuta. Domaći su do pobede došli u drugom minutu nadoknade kada je drugi gol na maču postigao Đuričković.

Radnički ima 27 bodova pred duel sa Bačkom u gostima u sledećem kolu, Zlatibor ima 15 bodova, a u narednom kolu dočekuje Mačvu.

Rad je slavio na gostovanju Mačvi rezultatom 1:0. Jedini gol u Gornjem Milanovcu bio je zapravo autogol u 90. minutu.