Novi Pazar zamalo sa igračem manje do pobede u Kruševcu

FK Napredak
Printskrin Instagram/FK Napredak

Fudbaleri Napretka i Novog Pazara igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Srbija

Ekipa iz Novog Pazara je veći deo meča imala igrača manje pošto je već u desetom minutu crveni karton dobio vezni igrač Nemanja Mladenović.

Međutim, gosti sa neočekivano poveli u 70. minutu golom Stefana Lončara, koji je preciznim udarcem po zemlji iznenadio odbranu domaćeg tima na čelu sa golmanom Vasiljevićem.

Novopazarci su bili na pravu velikog podviga, ali je Napredak stigao do izjednačenja u 80. minutu posle velike greške golmana Nikole Vujanca. Loptu je udarcem glavom uputio Petar Kunić, a Vujancu se ona izmigoljila, prošla kroz noge i zavšila u mreži.

Napretak se nakon ovog remija izjednačio sa ekipom TSC na četvrtoj i petoj poziciji. Oba tima imaju po 20 bodova, ali Kruševljani imaju i dva meča više odigrana.

Novi Pazar je ostao na poslednjem mestu sa osam bodova, dva manje od pretposlednjeg Radnika iz Surdulice.

Upravo su Novi Pazar i Radnik rivali u narednom kolu, dok Napredak gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu.