Nula Zvezde i Šahtjora

Srbija - Super liga 31. jan 202116:587 komentara
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Crvena zvezda je u poslednjoj i najjačoj proveri na pripremama u Antaliji igrala 0:0 protiv ukrajinskog šampiona Šahtjora.

Zvezda je meč počela u sastavu: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Bakajoko, Ben, Falčineli.

povezane vesti

Bio je ovo sudar dve ekipe koje su se plasirale među 32 najbolje u Ligi Evrope. Beograđani su ovaj status izborili osvajanjem drugog mesta u grupnoj fazi, dok je Šahtjor došao iz Lige šampione, gde je bio treći u grupi sa Realom iz Madrida, Borusijom Menhenglabah i Interom.

U prvih 20 minuta Zvezda je propustila tri odlične šanse. Najbolja je bila za Mirka Ivanića, koji je pogodio prečku gola Pjatova. Posle toga se Šahtjor oslobodio, imali su svoje šanse, ali je Borjan po običaju bio na visini zadatka. U finišu poluvremena Milunović je dobro šutirao posle kornera, međutim nije bilo promene rezultata.

Start drugog poluvremena bio je mirniji. Pravo uzbuđenje stiglo je u 69. minutu, kada je Falćineli dobro šutirao posle dodavanja Gajića, međutim krajnjim naporom je njegov šut zaustavio rezervni golman Trubin.

Ukrajinici su uzvratili preko Solomona u 79. minutu. Borjan je bio na mestu i to je bilo sve na ovoj utakmici.

„Prezadovoljan sam kako su momci radili. Četiri jake provere, prave takmičarske utakmice. Videli smo posebno protiv Šahtjora, gde smo i šta smo. Imaju 16 Brazilaca. Velika trka, velika brzina, velika snaga. To nas čeka protiv Milana. Idemo dalje, sa puno optimizma gledam na nastavka sezone„, rekao je trener Dejan Stanković.

Zvezda je na pripremama u Turskoj odigrala četiri meča, ostvarila tri pobede i jedan remi uz gol razliku od 10:0. Beograđani se sutra vraćaju u Srbiju, a prvi meč u nastavku prvenstva imaće protiv Novog Pazara u gostima narednog vikenda.