Partizan nastavio niz, u pobedničkom ritmu čeka derbi

Srbija - Super liga 3. apr 202121:00 5 komentara
FK Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana došli su u subotu do 19. vezane pobede u svim takmičenjima savladavši na svom terenu Metalac u duelu 29. kola Superlige rezultatom 3:0.

Imala su oba tima svoje prilike u prvom delu meča, ali jedini gol viđen je u finišu. Crno-beli su do prvog gola došli u 44. minutu kada je Sejduba Suma pogodio sa bele tačke.

Nekoliko minuta ranije Partizan je tražio penal nakon faula nad Holanderom, ali dobio ga je u 44. nakon uklizavanja Mlađovića u noge Markoviću.

Partizanu je u 14. minutu poništen gol koji je postigao Lazar Marković, ali iz ofsajda.

Imala su oba tima svoje prilike u prvom delu meča, ali jedini gol viđen je u finišu.

Na početku drugog dela meča Partizan je sa dva brza gola rešio pitanje pobednika.

Miloš Jojić je u 54. minutu pogodio za 2:0 nakon što je iskoristio gređšku odbrane gostiju.

Lazar Marković postavio je konačan rezultat u 59. minutu na dobro dodavanje Aleksandra Miljkovića.

Nakon nove pobede, Partizan na drugom mestu na tabeli ima 74 boda, devet manje od Crvene zvezde koja mu je sledeći rival. Derbi se igrana stadionu „Rajko Mitić“ 7. aprila.