Partizan ubedljiv, novi het-trik Rikarda Gomeša

Srbija - Super liga 11. sep 202221:23 1 komentar
Guliver

Ubedljivu pobedu upisao je Partizan na svom stadionu u meču 11. kola Superlige Srbije. Rezultatom 6:0 su izabranici Gordana Petrića savladali Mladost iz Lučana.

Bio je Partizan agilniji od početka utakmice, ali daleko od toga da i Mladost nije imala svoje pokušaje i prilike.

Crno-beli su do vođstva došli nakon 39. minuta igre i to sa bele tačke. Partizan je izveo korner, a neko od igrača Mladosti igrao je rukom u kaznenom prostoru. Penal je u gol pretvorio Rikardo Gomeš.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Partizan uvećava vođstvo. Uputio je Terzić udarac koji je više poslužio kao dobar centaršut za Gomeša koji postiže i drugi gol.

Jako su domaći ušli i u nastavak utakmice pa su, posle nekoliko propuštenih prilika, u 59. minutu došli i do trećeg pogotka. Živković je izveo kornrer, a sa prve stative u dalji ugao gola loptu je poslao Igor Vujačić.

FK Partizan, Mladost Lučani
FK Partizan

Pet minuta kasnije, 4:0. Dijabate je dobro prošao kroz sredinu, ostavio je loptu Gomešu koji je šalje u mrežu za novi het-trik ove sezone.

Igrao se 78. minut kada je Lutovac proigrao mladog Semeda Baždara za 5:0, da bi konačan rezultat postavio upravo asistent kod petog gola Lutovac. Andrade je upisao asistenciju.

Partizan sada iz devet utakmica ima 18 bodova na šestom mestu na tabeli. Mladost je 13. sa devet bodova iz 11 odigranih mečeva.