Partizanu mladost i iskustvo doneli prvu pobedu u sezoni

Srbija - Super liga 9. jul 202221:55 > 22:06 8 komentara
Mihajlo Petković, FK Partizan, FK Javor
FK Partizan

Pobedom na gostovanju Javoru fudbaleri Partizana otvorili su sezonu 2022/23. u Superligi Srbije. Mladost i iskustvo, u pravom smislu te reči doneli su Partizanu ovu pobedu - dva gola tinejdžera i dva gola iskusnih i proverenih igrača.

Partizan je na gostovanju povratniku u najjači rang slavio rezultatom 4:0 (1:0), a ono što može da hrabri Iliju Stolicu koji je debitovao na klupi crno-belih u zvaničnim utakmicama su golovi mladih igrača.

Jako je Partizan ušao u meč pa je već u uvodnih desetak minuta imao dve šanse, ali ni Javor nije ostajao dužan – domaćin je najbolju priliku imao u 18. minutu preko Gojkovića.

A onda je na scenu stpio Mihajlo Petković koji je sa ivice kaznenog prostora na sjajan način poslao loptu u rašlje. Odlično je grudima primirio loptu, povukao par koraka i namestio se i sjano šutirao. Golom za TV špice. Osamnaestogodišnjeg Petrovića gledali smo prošle godine u omladinskom timu Partizana na Kupu prijateljstva.

Pripretio je Javor u nekoliko navrata kako je poluvreme odmicalo, ali Stevanovićeva mreža ostala je mirna.

Slično kao na početku prvog, i na početku drugog poluvremena je Partizan ozbiljnije ušao u duel. Igrao se 60. minut kada je gol Rikarda gomeša poništen nakon što je sudija Miloš Milanović gledao snimak i utvrdio da je pogotku prethodio prekršaj.

Osam minuta kasnije, crno-beli ipak dolaze do drugog gola. Lep gol postigao je Bibars Natho.

A onda još jedan tinejdžer pogađa mrežu domaćina. Samed Baždar krunisao je golom lepu kaciju kojom je Partizan probio odbranu Javora po desnoj strani.

Upisao se na kraju i Gomeš u strelce. Igrala se već nadoknada kada je nakon prekršaja baš nad njim, Partizan dobio penal. Gomeš je bio precizan sa bele tačke.

Partizan u sledećem kolu (15. jul) gostuje Radničkom u Nišu, Javor će (16. jul) u Bačku Topolu u goste TCS.