Pešić i Kanga doneli Zvezdi tri boda u Novom Sadu

Aleksandar Pešić
Pedja Milosavljevic/Starsport

U zaostaloj utakmici petog kola Mozzart bet Superlige Crvena zvezda je u Novom Sadu savladala Vojvodinu 2:0.

Uspela je Zvezda da odgovori na izazov Partizana i ostvari takođe pobedu. Pobedu koja je drži na komotnih +5.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi na obe strane, mada je nešto bliža golu bila Zvezda. Ali nije bilo konkretnih prilika. Ipak, u drugom poluvremenu krenulo je vatreno.

Prvo je u 47. minutu Nemanja Nikolić pobegao odbrani Zvezde i sjajno šutirao glavom. Ali je pogodio stativu. Samo pet minuta kasnije usledila je kazna. Odlično je po desnoj strani prodro Strahinja Eraković, koji je ponovo igrao desnog beka, precizno centrirao, a sjajno je glavnom loptu zahvatio Aleksandar Pešić i postigao novi gol u Superligi.

Definitivno je Zvezda rešila pitanje pobednika kada je u 61. minutu dosuđen penal za crveno-bele, zbog igranja rukom jednog igrača Vojvodine posle kornera. Precizan sa 11 metara bio je Gejlor Kanga, koji je neodbranjivo šutirao u donji desni ugao golmana Carevića. Do kraja utakmice imale su obe ekipe šanse da promene rezultat, ali na kraju Zvezda je imala više ozbiljnih šansi i zabeležila rutinsku i zasluženu pobedu.