Pešić u 90+7. za trijumf Zvezde, Radnički bio sa devetoricom

Starsport

Crvena Zvezda je slavila posle drame u Nišu, Aleksandar Pešić je postigao odlučujući pogodak u sedmom minutu nadoknade u derbiju 16. kola Super lige Srbije – 2:1.

Radnički je umalo u Nišu zaustavio Crvenu zvezdu, ali je poklekao sa devetoricom na terenu, i to u 90+7. minutu utakmice. Tada je Aleksandar Pešić glavom matirao Rosića na asistenciju Kataija, za erupciju odušveljenja navijača crveno-belih.

Svega je bilo u prvom poluvremenu derbi meča na „Čairu“, ali su mreže ostale netaknute. Crvena zvezda je imala inicijativu, izglednije prilike, ali nisu ni domaći bili bezopasni.

Prvu izglednu priliku crveno-beli su imali u desetom minutu, Rosić je posle centaršuta Bukarija sa desne strane boksovao loptu, reagovao je iz prve Kanga, koji je šutirao sa 20 metara, ali je Jamkam potom sprečio siguran pogodak.

Mogla je Zvezda do vođstva u 23. minutu, posle povratnog pasa Bukarija Pešić je bio u izglednoj poziciji, ali je iskosa sa 15 metara očajno šutirao, lopta je otišla visoko preko gola Radničkog.

Nišlije su najbolji period igre imali sredinom prvog poluvremena, dve prilike u kratkom vremenskom intervalu imao je nekadašnji član mlađih kategorija crveno-belih Stefan Cvetković.

Najpre je posle odličnog dodavanja Pejovića u 25. minutu iskosa sa leve strane snažno šutirao, ali je Borjan bio siguran, minut kasnije isti igrač je tukao sa 17 metara, ipak preslabo za repreznetativca Kanade.

Mogao je bolje da reaguje Pejović nedugo potom, kapiten Radničkog je najpre maestralnim driblingom iz igre izbacio Pešića, ali je želeo sam da završi akciju, iskosa sa desne strane šutirao je neprecizno.

Do kraja poluvremena ponovo je Zvezda podigla ritam meča. Ređale su se šanse pred golom Rosića, ali je čuvar mreže Nišlija bio maestralan.Najpre u 30. minutu, kad je Kanga vrlo dobro izveo korner, a Milunović glavom šutirao, ali je Rosić uspeo da odbrani.

Tri minuta kasnije Kanga je odlično izveo slobodan udarac, Pešić je izbegao ofsajd zamku, ali je glavom sa šest metara vrlo neprecizno šutirao. U 41. minutu možda i najbolja prilika za crveno-bele.

Dragović je glavom šutirao, Rosić je sjajno odbranio, lopta se odbila do Ivanića, koji je nogom pokušao sa četiri metra, ali je Rosić još jednom bio fantastičan.

Sporni detalj dogodio se u finišu prvog poluvremena. Najpre je u šesnaestrecu Radničkog pao Kanga, tu nije bilo govora o jedanaestercu, ali je vrlo diskutabilna situacija posle duela Jovanovića i Bukarija.

Arbitar je pokazao na belu tačku, a usledio je poziv iz VAR sobe. I sam Ivković je odlučio da pogleda snimak, a potom je poništio prvobitnu odluku.

Posle prve lošije intervencije Rosića Zvezda je mogla da povede u 56. minutu, loše je golman Radničkog boksovao loptu, ali je potom Eraković snažno šutirao, lopta je na putu do gola pogodila Kangu.

Tri minuta kasnije Jamkam je žestoko faulirao Mustafu, neodlučni sudija Ivković je tek posle 30-tak sekundi Kameruncu pokazao drugi žuti karton, Nišlije su od 60. minuta ostale sa desetoricom na terenu.

Brojčanu prednost crveno-beli su iskoristili u 69. minutu. Mijailović je maestralno centrirao sa desne strane, a Pešić je glavom ciljao i pogodio za radist velikog broja navijača na „Čairu“ – 0:1.

Nenad Lalatović je odmah izvršio trostruku izmenu, a njegov tim je vrlo brzo izjednačio. U 74. minutu Etongu je odlično uputio povratni pas upravo ka rezervisti Saši Marjanoviću, koji je preciznim udarcem sa 17 metara matirao Borjana – 1:1.

Mogli su Beograđani do novog vođstva već u 76. minutu, Pešić je umakao odbrani Nišlija, izbegao start Etongua, šutirao je sa 15 metara, ali je Rosić ponovo sjajno intervenisao.

Fantastičnu priliku Zvezda je imala u 85. minutu, Mustafa je idealno centrirao sa leve strane, Mijailović je u trku šutirao glavom, lopta se odbila od zemlje i otišla potom preko prečke gola domaćina.

U prvom minutu nadoknade crveni karton dobio je i Entongu, koji je bez potrebe uradio Milunovića. Ivković mu je pokazao put u svlačionicu posle pregledanog VAR snimka, pa su Nišije ostale sa devetoricom u nadoknadi vremena.

U petom minutu nadoknad emalo je nedostajalo da Kstičić postigne evrogol, ali je lopta posle njegovog udarca, i to bez gledanja iza leđa, završi u golu Nišlija, ali je prohujala pored stative. Ipak, dva minuta kasnije Pešić je prelepim golom doneo sva tri boda svom timu – 2:1.