Pet golova u Milanovcu, Metalac u osmini finala kupa Srbije

Srbija - Super liga 14. okt 202120:20 > 20:26 0 komentara
FK Metalac GM

Fudbaleri Metalca plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pošto su kao domaćini u Gornjem Milanovcu pobedili Žarkovo sa 3:2.

Prvoligaš iz Beograda pružio je snažan otpor superligašu u Milanovcu. Morali su fudbaleri Metalca dobro da se namuče iako su vrlo brzo stekli dva gola prednosti. Viđena je zanimljiva utakmica i ukupno pet pogodaka. Bilo je i akraktivnih poteza, golova petom i iz slobodnog udarca. Na kraju je ekipa Žarka Lazetića zasluženo prošla u narednu rundu.

Golove su postigli Nikola Furtula u 8, Damjan Krajišnik u 16. i Srđan Nikolić 72. minutu za Metalac, Strahinja Čarapić u 22. i Jovan Kokir u 82. minutu za Žarkovo.

FK Metalac
Instagram/FK Metalac

Dan ranije do osmine finala došli su Partizan i Radnik iz Surdulice.

Rezultati prvog kola Kupa Srbije – sreda: Partizan – Trajal 3:0, Radnik Surdulica – Radnički Kragujevac 2:0 , četvrtak: Metalac – OFK Žarkovo 3:2.

Preostali mečevi – sreda (27. oktobar): OFK Bačka – Proleter Novi Sad, Inđija – Crvena zvezda, Loznica – Čukarički, Javor Ivanjica – Mačva Šabac, Mladost Lučani – Kolubara Lazarevac, Novi Pazar – Budućnost Dobanovci, Radnički Beograd – Voždovac, Radnički Niš – Dinamo Vranje, Sloga Požega – Rad, Spartak Subotica – Dubočica Leskovac, Vojvodina – Jagodina, Železničar Pančevo – Napredak Kruševac, Zlatibor – TSC Bačka Topola.