„Petarda“ Partizana za 14. uzastopnu pobedu!

Srbija - Super liga 7. mar. 202119:02 > 19:042 komentara
Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana nastavili su niz odličnih rezultata i u 26. kolu Superlige Srbije na Banjici su ubedljivo pobedili Rad rezultatom 5:0.

Ekipa trenera Aleksandra Stanojevića zabeležila je 14. uzastopni trijumf u prvenstvu i ima 65 bodova, tri manje od vodeće Crvene zvezde, koja ima dve utakmice manje.

Građevinari su ostali u zoni ispadanja sa 26 bodova, dok Javor, prvi iznad crte, ima tri boda više.

Crno-beli su u odličnoj formi, u poslednjih pet duela nisu primili gol, a postigli su čak 17. Goleadu na Banjici započeo je mađarski freprezentativac Filip Holender u 24. minutu, a prednost gostiju duplirao je kapiten selekcije Izraela Bibris Natho 11 minuta kasnije.

Sa rezultatom 0:2 otišlo se na odmor, a već u trećem minutu drugog poluvremena u strelce se upisao Lazar Marković.

Rezervista Sejduba Suma u 66. minutu povisio je na 4:0, a još jedan igrač koji je sa klupe ušao u igru upisao se u strelce. Mladi Filip Stevanović je u 72. minutu, pet minuta nakon što je zamenio Takumu Asana, postavio konačan rezultat.

Rad je utakmicu završio sa desetoricom jer je u 89. minutu direktan crveni karton dobio Lazar Stojsavljević.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Zlatibor, a Rad gostuje Javoru.