Pobeda Voše na generalki protiv Šahtjora

Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine završili su pripreme u turskom Beleku pobedom u generalnoj probi pred nastavak sezone protiv kazahstanskog Šahtjor Karagandija 2:1.

Zahvaljujući odličnoj igri u prvih pola sata Vojvodina je došla do pobede. Tada je postigla oba gola. Prvi, već u četvrtom minutu odličnu akciju izuzetno preciznim udarcem iskosa krunisao je Nikola Čumić.

Jedan od najboljih fudbalera Vojvodine bio je zapažen i kod drugog gola. On je u 25. minutu odlično centrirao i maltene na tacni servirao loptu Jovanu Miloševiću, kome sa pet metara nije bilo teško da zatrese mrežu.

Kasnije je Voša spustila tempo, što je iskoristio kazahstanski tim i na samom početku drugog poluvremena u 46. minutu smanjio na 2:1. Strelac je bio Ruslan Tutkišev.

Ipak, do kraja nije bilo golova, tako da je Vojvodina zabeležila treću pobedu na pripremama i u dobrom raspoloženju dočekuje nastavak sezone, kada 4. februara gostuje na stadionu Rajko Mitić Crvenoj zvezdi.