Podvig Radnika – sa desetoricom od 24. minuta do pobede!

Srbija - Super liga 24. nov 202116:59 > 17:54 1 komentar
Mihailo Oreščanin, Miloš Spasić, Radnik Surdulica
Mihailo Oreščanin i Miloš Spasić. Foto: Irfan Licina/Starsport

Fudbaleri Radnika u odloženom meču desetog kola Superlige Srbije pobedili su TSC iz Bačke Topole rezultatom 2:1 iako su od 24. minuta imali igrača manje zbog isključenja Uroša Milovanovića.

Ekipa iz Surdulice vezala je i petu utakmicu bez poraza (dva trijumfa i tri remija) i sa 19 bodova trenutno je 11. u prvenstvu, dok TSC nikako da se trgne i sa 22 boda na deobi je sedme pozicije.

Gosti su u poslednjih sedam duela u Superligi zabeležili dva nerešena ishoda i čak pet poraza, tako da ni odlazak trenera Mladena Krstajića nije doneo nikakav pomak.

Dvostruki strelac za Surduličane bio je Miloš Spasić. Dvadesetčetvorogodišnji napadač doneo je prednost svom timu u 18. minutu, da bi u 86. još jednom pogodio mrežu gostiju iz Vojvodine i praktično osiguran trijumf. Spasić je ove sezone postigao pet golova u 16 utakmica.

Počasni pogodak za TCS delo je Stefana Vukića u 88. minutu.

Radnik u sledećem kolu gostuje Radničkom u Nišu, a TSC ide u Lazarevac na noge Kolubari.

Partizan je lider prvenstva Srbije sa 47 bodova, Crvena zvezda ima šest manje i utakmicu manje, Čukarički 28, Napredak 24…