Posle 500 dana i 50 mečeva: Zvezda doživela poraz!

Srbija - Super liga 27. okt. 202118:56 > 21:0443 komentara
El Fardu Ben
FK Crvena zvezda

Šampion Srbije Crvena zvezda doživeo je prvi poraz u Superligi posle tačno 500 dana i 50 odigranih utakmica! Bolji od crveno-belih bio je Radnik na svom terenu rezultatom 2:1 u zaostalom meču petog kola domaćeg prvenstva.

Ekipa Dejana Stankovića je 14. juna 2020. poslednji put izgubila – od TSC iz Bačke Topole (2:1). Od tad je na 50 mečeva upisala 45 trijumfa i pet remija, računajući i kompletnu prošlu sezonu, pre nego što je ove srede morala da pognute glave napusti teren u Surdulici!

Zvezda je ovim porazom ostala na pet bodova zaostatka za vodećim Partizanom, ali više nema utakmicu manje u odnosu na večitog rivala i čeka je izuzetno težak put ako želi da osvoji petu uzastopnu titulu.

Ubedljivo najslabiji meč u sezoni odigrali su Beograđani na jugu Srbije, pa konačan rezultat i ne predstavlja veliko iznenađenje, iako je prekoputa bio rival sa dna tabele. Pretposlednje mesto su zauzimali Surduličani uoči meča sa Zvezdom, imali su svega dve pobede u dosadašnjem delu prvenstva, ali ih to nije sprečilo da kreiraju čudo.

Nagoveštaj da će to njega doći dao je Miloš Spasić već u 13. minutu kad je iskoristio asistenciju Bogdanovskog i doveo domaćina do prednosti.

Posle negledljivog prvog poluvremena, Stanković je napravio tri promene. U igru je ubacio Krstičića, Gajića i Pavkova umesto Falka, Degenak i Dionija, međutim, ni to nije donelo preveliki boljitak. Naprotiv.

Već u 54. je Radnik uspeo da udvostruči vođstvo. Bogdanovski je sjajno prošao i šutirao, Borjan odbio loptu na nogu Viktora Lukića, kojem nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Vratila se Zvezda samo tri minuta kasnije u život. El Fardu Ben je smanjio zaostatak i najavio da bi šampion mogao do velikog preokreta. Uzalud. Odbili su svaki napad favorita Surduličani.

Na kraju ih je pogledala i sreća kao nagrada za hrabru igru – udarac Rišaira Živkovića završio na stativi, a potom je golman Ranđelović majstorskom intervencijom izrastao u jednog od junaka utakmice.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Radničkom u Kragujevcu. Radnik putuje u Novi Pazar.