Preokret u Ivanjici: Buđenje Javora nakon evrogola Šarića

Foto FK Javor Ibrahim Tanko

Fudbaleri Javora pobedili su kao domaćini ekipu Napretka u prvoj utakmici 19. kola Superlige Srbije.

Superliga Srbije

Utakmica u Ivanjici završena je rezultatom 2:1.

Gosti iz Kruševca poveli du golom Marka Šarića u 25. minutu. Bio je to izuzetno precizan udarac sa gotovo 30 metara. Bojan Matić je prosledio loptu do nekadašnjeg omladinca Čukaričkog, a ovaj je ne čekajući ni tren opalio i uspeo da matirao domaćeg golmana Borisa Velimirovića.

Marko Saric (R) Dejan Zukic (C) and Jovan Milosevic (L) Fudbal-Vojvodina v Napredak-Mozzart Super League Season 2022/2023 Novi Sad, 10.07.2022. foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Domaći tim je izjednačio iz prve prave prilike koju je u 79. minutu nakon kornera Luke Gojkovića i gužve u šesnaestercu Kruševljana iskoristio još jedan bivši fudbaler Čukaričkog, Norman Kembel sa Jamajke.

Sedam minuta kasnije veliki preokret doneo je rezervni igrač Ibrahim Tanko iz Gane na asistenciju strelca prvog gola Kembela.

Ovo je veliki podstrek za ekipu trenera Mladena Dodića nakon što je u prethodnih 12 utakmica doživela 10 poraza i samo dva puta igrala nerešeno računajući i remi sa Partizanom u Humskoj (3:3). Ivanjičani su sa ova tri boda napustili pretposlednje 15. mesto i sada su 13-ti sa 16 bodova.

Napredak je ostao na desetom mestu sa 19 bodova.

Podsetimo, ovo je poslednje kolo pred zimsku pauzu i Svetsko prvenstvo u Kataru. Superliga Srbije se nastavlja tek 4. februara. Napredak će tada ugostiti Partizan, dok će Javor gostovati u Novom Sadu ekipi Mladosti GAT.