Prva liga: Grafosi stali u Loznici, četiri crvena u Sremu

Andrija Kaluđerović
Starsport/Dušan Milenković

Iznenađenje 17. kola Mozzart bet Prve lige Srbije režirali su fudbaleri Loznice. Sa 2:1, u Klupcima, pobedili su favorizovani Grafičar. IMT i Železničar, sigurnim trijumfima, nastavili su hod ka elitnom rangu.

Golom mladog Matveja Martinkeviča, u 33. minutu, Lozničani su stigli do 2:1. Prethodno je na pogodak Igora Vićentijevića (13), odgovorio Andrija Kaluđerović (16). U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste žutih kartona. Sudija Stefan Jeknić pokazao ih je ukupno devet.

Iz Prve lige

Pogodak Aleksandra Đorđevića, uz 54. minuta, obezbedio je minimalan trijumf Železničaru u duelu sa RFK Novim Sadom 1921.

U burnom duelu na Novom Beogradu, IMT je stigao do tri boda protiv Trajala (3:2). Ključni, bio je gol Uroša Stamenića u 78. minutu, odmah posle izjednačujućeg Igora Savića, za 2:1. U finišu, pogodio je Nikola Savić za IMT, na suprotnoj strani i Filip Sredojević. IMT je poveo golom Nikole Glišića, u devetom minutu.

Podjednako buran bio je susret imenjaka – sremskomitrovačkog i novobeogradskog Radničkog (2:1). Sudija Miroslav Matić pokazao je čak četiri crvena kartona. U domaćem timu pocrveneli su Radoš Protić i Nikola Milenković, na suprotnoj strani Nemanja Đokić i Denis Ahmetović. Gol odluke postigao je Krsta Đorđević, sa bele tačke, u 86. minutu. Prethodno, u listu strelaca upisali su se Jovan Marinković (8) i Aleksa Veličković (55).

Porazom od ubskog Jedinstva (1:2), na Banjici, Rad se vratio na ivicu ambisa. Sa dva gola, krajem prvog i početkom drugog poluvremena, Zubairu Ibrahim najavio je pobedu dojučerašnjeg srpskoligaša iz Uba. Odgovor Beograđana, preko iskusnog Stefana Milosavljevića, u 56. minutu, bio je dovoljan samo za častan poraz.

U poslednjoj utakmici dana, Metalac i Inđija igrali su 1:1.