Prva liga: Slavlje na Zlatiboru, remi kraj Save

Nikola Dišić
Starsport/Dušan Milenković

U poslednjim mečevima 17. kola Prve lige Srbije, Zlatibor je sa 2:1 pobedio OFK Vršac, dok je duel Mačve i GFK Slobode završen bez pobednika.

Zlatiborci su imali inicijativu, dva puta vodili i na kraju osvojili tri zlata vredna boda u borbi za opstanak. Na Švajcariji, pao je novajlija iz Vršca.

Povela je ekipa Predraga Ristanovića u 35. minutu. Nespretnom intervencijom, Ognjen Ilić poslao je loptu u sopstvenu mrežu. Gosti su brzo odgovorili, sedam minuta kasnije precizan je bio hrvatski internacionalac Arian Mršulja za 1:1.

Gol odluke postigao je napadač Nikola Dišić, u 76. minutu.

U duelu starih rivala, Mačve i Slobode, nije bilo golova. Viđena je solidna utakmica, sa nekoliko šansi na obe strane. Golmani, na kraju, nisu vadili loptu iz mreža, na razočaranje oko 600 gledalaca.