Prvenac tinejdžera Milovanovića za slavlje Partizana u Nišu

FK Partizan Marko Milovanović
Foto FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su kao gosti pobedili Dubočicu iz Leskovca sa 1:0. Junak meča je 18-godišnji Marko Milovanović. Momak rodom iz Smedereva je prvim golom u dresu Partizana krenuo stopama slavnog zemljaka Aleksandra Mitrovića.

Dubočica je član Srpske lige Istok, a meč je igran na stadionu Čair u Nišu.

Crno-beli su potvrdili ulogu favorita i na kraju došli do rutinske pobede. Trener Aleksandar Stanojević iskoristio je ovu priliku da odmori neke standardne igrače i šansu pruži fudbalerima koji su u proteklom periodu imali manju minutažu.

Foto FK Partizan/Miroslav Todorović (Marko Milovanović)

Partizan je od početka bio bolji tim, ali mu je trebalo vremena da otvori bravu Leskovčana. To je uspelo 18-godišnjem Marku Milovanoviću kome je to bio prvenac u seniorskom timu. Igrao se 40. minut kad je mladi napadač iskoristio centaršut Aleksandra Miljkovića i udarcem glavom savladao Miodraga Mladenovića.

Golman Dubočice bio je najzaslužniji što crno-beli ranije nisu postigli gol, istakao se sa nekoliko intervencija, ali realno on i saigrači nisu mogli da se odupru kvalitetnijem protivniku.

Najbolju šansu Dubočica je imala u 78. minutu, ali je kapiten Dušan Savić šutirao pored gola.

U poslednjem minutu je Lazar Mitrović mogao da šokira Partizan, ali se rezultat ipak nije promenio.

Na kraju minimalna, ali zaslužena pobeda crno-belih, dok fudbaleri Dubočice zaslužuju sve pohvale za prikazanu igru.

Stanojević promešao karte

Treneri Slaviša Božičić i Aleksandar Stanojević izveli su sledeće sastave:

Dubočica: M. Mladenović – Jovanović, Stojković, Gorčić – Paunović, Čmajčanin, D. Mladenović, Stanković – N. Mladenović – Mitrović, Savić. U drugom poluvremenu su zaigrali M. Mladenović, Z. Stanković, Mitrović i Stamenković.

Partizan: N. Stevanović – Miljković, Miletić, Ostojić, Živković– Šćekić, Jojić – Lutovac, Pavlović Pantić – Milovanović. U drugom poluvremenu su zaigrali Smiljanić, Rikardo, Jović, Menig i Urošević.

Ranije tokom dana odigrana su još tri meča osmine finala, pobede su zabeležili TSC iz Bačke Topole i drugoligaši Rad i Loznica.