Prvi poraz Čukaričkog, Nišlije do vrha napunile mrežu Bugara

Foto FK Čukarički cukaricki_bravo
Foto FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su prvi poraz na pripremama u Sloveniji, dok je Radnički iz Niša bio više nego ubedljiv.

Superliga Srbije

Bolji od kombinovanog sastava Čukaričkog bio je slovenački Bravo – 1:2.

Bili su Brđani ravnopravan rival na stadionu FK Bled, ali su Slovenci koristili greške i slavili golovima Trdina (16. minut) i Maružina (80). Jedini pogodak za Čukarički postigao je novajlija Tomović (26).

Trener Čukaričkog Dušan Kerkez izveo je sledeći sastav: N. Belić, Rogan, Drezgić, Šapić (od 46. Serafimović), Tošić, Lukić, K. Belić, Tomović (od 46. Čolić), Endijae (od 64. Spasojević), Aganspahić (od 56. Zuvić), Čolović (od 64. Gašević).

Crveni karton dobio je K. Belić.

U sredu od 18 časova, na stadionu ŽAK u Ljubljani, Čukarički će imati generalnu proveru pred početak sezone, protiv poljskog Slaska.

Fudbaleri niškog Radničkog nastavili su sa efikasnom igrom na pripremama u Sloveniji. Niški tim je u Pohorju savladao bugarskog drugoligaša Maricu iz Plovdiva rezultatom 6:0.

Četvorostruki strelac bio je Nikola Štulić, po jedan gol dali su Marjanović i Dušanić. Izabranici Tomislava Sivića bili su puno bolji rival na ovom meču, a propustili su pregršt šansi da još više napune mrežu Marice.

Radnički je ovaj susret počeo u sledećem sastavu: Stevanović, Aksentijević, Jovičić, Mlađović, Stajić, Pejović, Arsić, Mesarović, Petrov, Jovanović i Štulić. Tokom drugog poluvremena ušli su Marjanović, Dušanić, Dujmović, Mitrović, Mićibući, Dimić, Marković, Maka, Arauho i Živojinović.