Prvi poraz: Šahtjor pobedio Zvezdu, Pavkov promašio penal

Srbija - Super liga 31. jan 202217:43 > 18:322 komentara
Milan Pavkov crvena zvezda-sahtjor-112506
Foto Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Šahtjora iz Donjecka 2:3 u trećoj pripremnoj utakmici u Antaliji. Golove za crveno-bele postigli su Dragović i Ohi, dok je Pavkov propustio da realizuje jedanesterac.

Povezane vesti

Izabranici Dejana Stankovića prikazali su dobru igru i nakon minusa od dva gola iz prvog dela igre uspeli preko defanzivca Dragovića i novalije Ohija da izjednače rezultat na 2:2. Ukrajinci su još jednom poveli u 72. minutu, ali je Milan Pavkov propustio da sa bele tačje donese remi crvveno-belima.

Strelci: Dragović u 58. i Ohi u 68. minutu za Crvenu zvezdu, Mudrik u 13. i Neres u 18. i 72. minutu za Šahtjor.

Dejan Stanković izveo je sledeći tim: Popović, Pićini (od 46. Živković), Dragović, Eraković (od 55. Gajić), Pankov, Rodić ( od 75. Bakajoko), Sanogo (od 86. Ibrahim), Srnić (od 78. Stanković), Ivanić (od 75. Falko), Katai (od 67. Krstičić), Ohi (od 75. Pavkov).

Dragović Ivanić zvezda-sahtjor-112499
STARSPORT photo Belgrade Serbia (Dragović i Ivanić)

Ukrajinski tim je veoma brzo, već nakon 18 minuta imao dva gola prednosti. Prvi nakon brze kontre, drugi posle prekida i pogođene prečke.

Od tog trenutka crveno-beli su bili mnogo agilniji i propustili nekoliko dobrih prilika pre nego što 58. minutu prednost rivala smanjio Dragović. Katai je centrirao duboko u šesanesterac, na drugoj stativi najviši u skoku bio je Ohi, koji je iz teške pozicije šutirao glavom. Lopta se od stative odbila do austrijskog reprezentativca kome nije bilo teško da loptu sprovede u praznu mrežu – 1:2.

Rezultat je svojim trećim golom na pripremama izjenačio Ohi u 68. minutu. Ovog puta je Dragović, nakon gužve na ivici kaznenog prostora, uputio oštru loptu na peterac, gde je norveški internacionalac klizećim startom sproveo loptu iza leđa golmana Šahtjora.

Ohi zvezda-sahtjor-48089
STARSPORT photo Belgrade Serbia (Novajlija Ohi postigao je tri gola na pripremama u Turskoj)

Međutim, Ukrajinci četiri minuta kasnije ponovo stižu do vođstva nakon brze kontre. U 78. minutu Bakajoko je dobrim prodorom po levom boku ušao u šesnaesterac, gde je oboren. Pavkov je preuzeo odgovornost i šutirao u levu stranu, ali je golman uspeo da zaustavi njegov udarac. Rezultat je ostao 2:3.

To je nakon sratnog remija sa slovenačkim Mariborom (1:1) i pobede nad austrijskim LASK-om iz Linca (2:1), prvi poraz fudbalera Crvene zvezde na pripremama u Turskoj.