Puče petarda na Brdu, remiji u Surdulici i Bačkoj Topoli

Srbija - Super liga 6. dec 202120:11 > 20:13 0 komentara
Đorđe Jovanović Čukarički
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Odigrane su još dve utakmice 19. kola Superlige Srbije. Čukarički je na Banovom Brdu savladao Kolubaru 5:0, dok su Radnik i kragujevački Radnički igrali nerešeno bez golova. Nešto kasnije, TSC i niški Radnički remizirali su 1:1.

Posle serije loših rezultata Čukarički je vezao drugu ubedljivu pobedu i može se reći da ekipa Saše Ilića izlazi iz krize. Seriju golova protiv Kolubare otvorio je Đorđe Jovanović u 13. minutu. Na 2:0 povisio je Kajević u 31. minutu, a Janković je u 42. minutu postavio konačan rezultat prvog poluvremena 3:0. Preostala dva gola domaći su postigli u samom finišu. Rakonjac u 83. i Endiaje u 85. minutu za konačnih 5:0.

Posle ove pobede Čukarički se učvrstio na trećem mestu sa 34 boda, pet više od Vojvodine uz meč više, dok je Kolubara na deobi 11. mesta sa 20 bodova.

U Surdulici u duelu Radnika i Radničkog iz Kragujevca nije bilo golova.

U poslednjem meču dana, Radnički je golom 19-godišnjeg Stefana Mitrovića u 65. minutu bio vrlo blizu pobede nad TSC-om u gostima.

Međutim, bod za domaće spasao je Ratkov u 95. minutu, pa je TSC sada deveti sa 23 boda, tri manje od šestoplasiranih Nišlija.