Radnički pao u Kruševcu, crveni kartoni kao po tradiciji

Starsport

U prvom susretu 23. kola Mozzart Bez Superlige Napredak je u Kruševcu savladao niški Radnički 2:0.

Očekivano bilo je vatreno na stadionu Mladosti. Kao što to obično biva kada se sastanu ova dva tima. Na kraju Napredak je ostvario pobedu i bodovno se poravnao sa Nišlijama.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali bilo je šansi. I to pre svega za goste. Međutim, nisu uspeli da dođu do gola pored raspoloženog Nikole Petrića.

Posle poluvremena bez golova u 54. minutu desio se momenat odluke. Nikola Andrić je igrao rukom u šesnaestercu gostiju i dobio je direktan crveni karton, a Napredak penal. Siguran sa 11 metara bio je Marko Sarić i Napredak je poveo.

Samo 10 minuta došlo je do brojčanog poravnanja, pošto je Putinčanin dobio drugi žuti karton. Ali Radnički ne da to nije iskoristio, već je u sledećem napadu Bastajić zatresao mrežu i duplirao vođstvo Napretka. I na taj način došao do tri velika boda.