Kakav promašaj na „Karađorđu“, remi Proletera i Novog Pazara

FK Proleter FK Novi Pazar
Foto Sport Klub

Fudbaleri Proletera i Novog Pazara igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici trećeg kola Superlige Srbije.

Gosti iz Novog Pazara neočekivano su poveli sa 2:0, ali je malo nedostajalo da na kraju ostanu bez bodova.

Poveli su golom Almira Aganaspahića iz penala u 18. minutu pošto je prethodno jedan igrač Proletera igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Domaći tim imao je priliku da na isti način izjednači, ali u finišu prvog poluvremena Viktor Živojinović nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac odbranio je golman Miloš Ostojić. To je njegov drugi odbranjeni penal ove sezone.

Novi Pazar je duplirao prednost na samom početku drugog poluvremena, a strelac je bio Stefan Dimić.

Fudbaleri Proletera su brzo reagovali nakon šoka i samo minut, dva kasnije mladi 19-godišnji Stefan Tomić smanjio je rezultat na 1:2.

Konačnih 2:2 postavio je u 57. minutu Kolumbijac Dilan Ortiz, bivši fudbaler Čukaričkog i šabačke Mačve. Južnoamerikanac je mogao da bude junak u timu Proletera, jer je u 88. minutu postigao još jedan gol i to na efektan način, ali je prethodno igrao rukom pa je nakon VAR provere njegov gol poništen.

Utakmica će se pamtiti i po velikom promašaju domaćeg igrača Đorđa Bašanovića, koji je neometan na drugoj stativi propustio priliku da ubaci loptu u praznu mrežu.

Remi na stadionu „Karađorđe“ doneo je prve ovosezonske bodove i jednoj i drugoj ekipi u trećem kolu. Istina, Novi Pazar ima utakmicu manje odigranu (odložen meč protiv Čukaričkog).

Treće kolo Superlige – petak: Proleter – Novi Pazar 2:2, Napredak – Radnički 1923 Kragujevac (u toku), subota: Spartak Subotica – Crvena zvezda, Radnik Surdulica – Radnički Niš, nedelja: Čukarički – Metalac, Partizan – Voždovac, ponedeljak: TSC  – Kolubara. Odloženo: Mladost Lučani – Vojvodina.

Tabela: Partizan 6, TSC 6, Radnički KG 6, Radnički Niš 4, Crvena zvezda 4, Napredak 3, Čukarički 3, Voždovac 3, Radnik 2, Spartak 1, Metalac 1, Novi Pazar 1, Vojvodina 1, Kolubara 1, Proleter 1, Mladost Lučani 0.