Remi u Kragujevcu: Radničkom prvo, Čuki drugo poluvreme

Foto Radnički 1923 Kragujevac

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca i Čukaričkog odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Povezane vesti

Kragujevčani su prekinuli niz od dva uzastopna poraza u Superligi (Vojvodina 0:2, Voždovac 0:1), a igrači Čukaričkog propustili priliku da se pobedom izjednače sa Crvenom zvezdom na čelu tabele (sa utakmicom više).

Prvi gol viđen je u 21. minutu. Strelac je bio Dušan Stoiljković, prošle sezone igrač TSC iz Bačke Topole. Odlično se snašao nakon dodavanja Krajišnika sa desne strane i iz okreta poslao loptu iza leđa golmana gostiju Novaka Mićovića.

Damjan Krajišnik je prethodno zamenio povređenog Mirka Mirića.

U samom finišu prvog poluvremena mogli su Kragujevačni do još jednog pogotka: Nemanja Tomić je ubacio loptu sa desnog krila, a Đorđe Maksimović pogodio prečku gola Čukaričkog.

To kao da je bilo sve od domaćih fudbalera. U nastavku meča gostiju su bili mnogo bolji. Najviše je pretio Muhamed Badamosi, strelca četiri gola u prethodnih pet mečeva, zatim i Đorđe Ivanović, ali je gol na kraju postigao 20-godišnji Vladimir Lučić. I to na efektan način: dobio je loptu iskosa sa leve strane i poslao je u suprotan ugao za 1:1 u 76. minutu.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča.

Utakmicama je igrana pred praznim tribinama stadiona „Čika Dača“ pošto je Disciplinska komisija FSS zbog incidenata na utakmici sa novosadskom Vojvodinom pre dve nedelje odlučila da kragujevački klub kazni jednom utakmicom igranja pred praznim tribinama.

U narednom kolu Kragujevčani gostuju Javoru u Ivanjici, dok je derbi meč između Čukaričkog i Crvene zvezde odložen zbog obaveza crveno-belih u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona.